Australští zlatokopové objevili dva zlaté nugety v hodnotě pěti miliónů korun

Zlatokopové objevily v jižní Austrálii dva masivní zlaté nugety, jejichž hodnota je 350 tisíc australských dolarů (v přepočtu 5 733 290 korun). Nugety, které mají dohromady hmotnost 3,5 kilogramu, našli v jeden den blízko města Tarnagulla ve státě Viktorie.

Brent Shannon a jeho švagr Ethan West s pomocí otce druhého jmenovaného, ​​Paula Westa, našli zlato během pár hodin, uvedla ve stanovisku televizní stanice Discovery Channel, která nález odvysílala v nejnovější epizodě relace Aussie Gold Hunters.

Nugety by mohly podle stanoviska vynést o 30% více než je jejich odhadovaná hodnota na základě hmotnosti, pokud by je nálezci prodali sběrateli.

Dvojice, která si říká Poseidon Crew, čekala na povolení hledat zlato v oblasti několik měsíců, ale nakonec se jim to vyplatilo. “Počítal jsem s tím, že jsme měli šanci. Byla to tak trochu panenská zem, což znamená, že je nedotčena a netěžilo se v ní, ” vysvětlil Shannon v australské relaci Sunrise. Muži v show vysvětlili, že s pomocí rýpadla vykopali zem a potom použili detektor kovů, aby zjistili, zda najdou nějaké zlato.

V roce 2013 našel amatérský průzkumník při Ballaratu, který je od Tarnagully vzdálen asi hodinu jízdy, zlatý nuget s hmotností 5,5 kilogramu, informuje televize CNN. Nuget, který se skrýval v hloubce 60 centimetrů, odborníci tehdy ohodnotili na přinejmenším 300 tisíc dolarů.

Zdroj: BBC

Sdílet: