Archeologové v Turecku odhalily tajemné starověké království ztracené v historii

Archeologové z Oriental Institut objevili ztracené starověké království z roku 1400 před našim letopočtem. Jsou navíc přesvědčení, že se může jednat o království, které porazilo v bitvě starověkou Frýgii ovládanou králem Midasem.

Mezinárodní tým archeologů zkoumal historická místa jižního Turecka, když je zastavil jeden z místních farmářů. Ten jim řekl, že během kopání zavlažovacích kanálů narazil na kámen s podivnými nápisy. Když se k němu archeologové dostali, okamžitě jim bylo jasné, že místo bude ohromným archeologickým nalezištěm.

Kámen měl na sobě mnoho nápisů. Odborníkům bylo už na první pohled jasné, že se jedná o jazyk Luwian, používaný v době bronzové a železné. Dohromady tvořily nápisy jakési prohlášení o porážce Frýgie, království, kterému vládl král Midas.

Dále archeologové zjistili, že město kdysi pokrývalo téměř 300 hektarů, což z něj činí jedno z největších starověkých měst Turecka doby bronzové a železné. Zatím ale netuší, jak se království jmenovalo, rozhodně jde ale o revoluční objev v této oblasti.

V návaznosti na dlouholetou tradici výzkum v této oblasti, plánuje Oriental Institut další průzkumy, které by mohly odhalit celé paláce, pomníky a domy. Tento průzkum by mohl začít už letos v létě.

Sdílet:
Loading...