Američan porušil zákony a navštívil nejizolovanější kmen světa, ten ho zabil

Cesta na zakázaný ostrov se stala osudnou americkému misionáři. Ostrov Sentinel (North Sentinel), je domovem jednoho z nejizolovanějších kmenů světa. Indický zákon dokonce zakazuje vstup na tento ostrov kvůli jeho obyvatelům, kteří odmítají jakýkoliv kontakt s vnějším světem a tvrdě se proti nim brání. Každý, kdo na ostrov vstoupil už neodjel.

Minulý týden se vydal navzdory zákazu a varování k izolovanému ostrovu v Bengálském zálivu. Vylodění na tomto ostrově je nezákonné z důvodu možné nákazy, kterou bychom my civilizovaní lidé, mohli přenést na lid kmene Sentinelského ostrova. Muž tento zákaz ignoroval a 16. listopadu se spolu s rybáři, kterým zaplatil, vydal směrem k ostrovu. Ti ho však vysadili v bezpečné vzdálenosti od pobřeží, a proto musel pokračovat sám ve své kánoi.

John Allen Chau (27) byl americkým křesťanským misionářem. Navštívit kmen byl jeho sen.

Podle zpravodajské služby AFP, byl misionář okamžitě po vstupu atakován šípy, jenže to muže nezastrašilo a pokračoval v cestě. Rybáři viděli, jak obyvatelé ostrova přiskočili k Američanovi a vážou lano kolem jeho krku a pak jeho tělo táhnou do lesa. „Báli jsme se, a proto jsme utekli. Ráno jsme se vrátili a našli jeho tělo mrtvé, ležící na pobřeží“ uvedli rybáři pro AFP.

Podle místních zdrojů byl Chau misionářem, který měl nebezpečnou cestu podniknout za účelem kázání křesťanské víry. K ostrovu ho mělo dovést sedm rybářů, ti už byli zadrženi indickou policií. Ostrov totiž spadá do jejich správy. „Tato tragédie se neměla nikdy stát,“ uvedl Stephan Corry, ředitel společnosti Survival Internetional. „Indické úřady by měly prosazovat větší ochranu nejen Sentinelského kmene ale i jejich ostrova, a to jak pro jejich bezpečnost, tak pro bezpečnost cizinců.“

Ostrov Sentinel je domovem nejizolovanějšího kmene na světě, který se zde zdržuje několik desítek tisíc let. Počet obyvatel je pouze orientační. Z informací, které jsou veřejně dostupné by jich mělo být kolem 100 a žijí ve třech malých skupinách. Jejich život připomíná spíše dobu kamennou. Jsou to poslední lidé na světě, kteří nejsou dotčení moderními technologiemi. Lidé z ostrova vyjádřili své přání zůstat mimo civilizaci a její obyvatele už několikrát, a to i za pomocí násilných střetů.

Například po katastrofickém zemětřesení v roce 2004 byly nad ostrov vyslány helikoptéry, aby zjistily, zda někdo nepotřebuje odbornou pomoc i na těchto místech. Zatímco záchranáři prolétali nad pobřežím Sentinel, jeden z pomocníků vyfotografoval domorodce, který na ně střílel šípy, aby dal posádce jasně najevo, že ničeho nežádají. O dva roky později zde zahynuli dva rybáři, když se jejich loď dostala až příliš blízko k pobřeží ostrova.

Domorodec útočící na vrtulník pomocí luku a šípů

Nedávno došlo v Indii k zrušení jednoho z omezení, které ostrov chrání. Díky tomu se misionáři zdál ostrov přístupnější. Nicméně to byla chyba. Zákon zakazuje vstup na ostrov z dobrého důvodu. Hlavním cílem je nepřenést naše choroby na tento kmen, který má takovou historii, a navíc je stále nedotčen civilizací a technologiemi. Vzhledem k událostem, které se na ostrově staly, to ale vypadá, že spíše ustanovení chrání nás před tímto kmenem.

Zdroj: Straitstimes

Sdílet:
Loading...