Absurdní věci a zákony, které jsou možné snad jen v Japonsku

Rate this post

Při zmínce o Japonsku si snad každý řekne, že jej v tomto národě nic nepřekvapí. Není to samozřejmě myšleno špatně, jejich kultura, zákony a způsob žití jsou zcela odlišné od těch našich. Avšak existuje několik věcí, které jsou i navzdory těmto faktům, šokující.

Jestli se někdy rozhodnete zemi navštívit, ujistěte se, že nemáte nadváhu. V Japonku je totiž obezita zakázaná. Jestli máte tetování rovnou zapomeňte na návštěvy bazénu a sauny, zde tetovaní nemůžou.

Následující seznam věcí a zákonů jsou tak kuriózní, že si troufám říct, že existují jen v Japonsku

Zapomeňte na to, že své dítě pojmenujete, jak se vám zlíbí

V Japonsku existují velmi vážná omezení a pravidla pro pojmenování dětí. Je to dáno jejich kulturou a legendami. Japonci silně věří v sílu jména, které ovlivňuje osud jeho nositele. Rodiče ze zákona nesmí svému potomku dát jméno, které může mít negativní vliv. Například v roce 1993 nejmenovaní rodiče chtěli své dítě pojmenovat „Akuma“, volně přeloženo jako „ďábel“. Rodiče čelili žalobě a dítě dostalo u soudu nové „pozitivnější“ jméno.

Nadváha se v zemi netoleruje

Od roku 2008 existuje v Japonsku naprosto šílený zákon, který zakazuje mít nadváhu. Podle místní vlády jde o skvělý krok proti boji s obezitou. Zákon říká, že lidé ve věku od 40 do 75 let se musí pravidelně podrobit lékařskému měření pasu. Když lékař zaznamená nadváhu, musí pacientovi okamžitě předepsat speciální léky a podpůrné materiály pro kontrolu hmotnosti.

Výroba domácího alkoholu je zakázána

Žádné domácí pivo ani víno. Zákony v zemi zakazují výrobu vlastního alkoholu. Na soukromé palírny v Japonsku nenarazíte. Každý, kdo ustanovení poruší riskuje odnětí svobody až na 5 let a pokutu ve výši až 113 000 korun.

Potřebujete vyhodit nepořádek z kapes do koše na ulici? Na to zapomeňte

V Japonsku prostě odpadkové koše na ulicích nenajdete. Tato rarita je spojena s místní kulturou i tragickou událostí. V prvním případě jde o důslednou výchovu v tomto směru, kdy se děti už od mala učí třídit odpad doma do rozdělených košů. V druhém případě jde o teroristický útok, ke kterému došlo v roce 1995 v metru Tokia. Bomba byla schována právě v odpadkovém koši. Japonská vláda se proto rozhodla košů nadobro zbavit.

V malých nočních klubech můžete jen popíjet, nikoliv tancovat.

Ač je to zvláštní, japonské ustanovení zakazuje tancovat na místech, která jsou menší než 710 metrů čtverečních. Kdybyste si snad takový klub chtěli otevřít, musíte mít speciální taneční licenci.

Sex je v Japonsku povolen už od 13 let

Zakázané ovoce chutná nejlépe, a proto místní úřady povolují sexuální styk už od 13 let. Do svazku manželského mohou ale vstoupit páry až v 18 letech. V minulosti zněl zákon jinak, dívky se mohly provdat v 16 letech a chlapci se mohli ženit v 18.

Pokud máte tetování, nesmíte na bazén ani do sauny.

Tento fakt sice není podložen zákony, avšak na moha veřejných koupalištích a místech se setkáte s cedulí, která je plná varovných nápisů a zakazuje lidem s tetováním vstup na určená místa. Pravidlo platí pro Japonce i pro turisty stejně.

Ženy musí nosit podprsenky

Každá žena někdy, nebo vždy, chodí ráda bez podprsenky. Zvláště když je venku nesnesitelné vedro. Japonské ženy na tuto svobodu mohou zapomenout. Zákon jasně říká, že na veřejnosti musí žena vždy nosit podprsenku. Zákon byl navržen jako protiopatření sexuálního obtěžování na ulicích, a především v práci.

Zdroj: brightside.me

Sdílet: