Bývalý inženýr společnosti Google vytvořil náboženství, v němž je umělá inteligence uctívána jako Bůh

Rate this post
Budoucnost je tady a bylo jen otázkou času, než někdo postaví náboženství na základech umělé inteligence. V tuto chvíli náboženská skupina, kterou vytvořil Anthony Levandowski bývalý inženýr společnosti Google, si dala za úkol vytvořit božstvo založené na umělé inteligenci s cílem zlepšení společnosti.

Rozsáhlá zpráva zveřejněná magazínem Wired odhaluje příběh Anthonyho Levandowského, milionáře, bývalého inženýra, který pracoval pro společnost Google, který nyní veškeré své peníze i úsilí investuje na rozvoj a podporu realizace náboženství, které namísto Boha uctívá umělou inteligenci.

Tento náboženský projekt nazvaný Cesta budoucnosti se datuje do roku 2015 a Levandowski je považován za zakladatele. „Mravní“ cíl, podle svých zakládajících stanov, by měl přispět ke zlepšení společnosti uctíváním božství, které umocňuje umělá inteligence. Doposud ale jako právoplatné náboženství nebyla uznána. Technicky tak toto náboženství ještě není ve Spojených státech oficiální. Ale je určitě jen otázkou času, než toto náboženství zahájí novou kapitolu v dějinách světových náboženství.

Ale ne každý si myslí, že je to tak skvělý nápad. Ve skutečnosti několik vědců a technických odborníků, jako byl Stephen Hawking a zakladatel Tesla Elon Musk, věří, že předpojatost pro umělou inteligenci je velmi riskantní. Podle světoznámého astrofyzikálního profesora Stephena Hawkinga (*14. března 2018) by umělá inteligence mohla znamenat apokalypsu naší civilizace. Proč bychom jí tedy měli uctívat? Vědci varovali, že umělecká inteligence by mohla v blízké budoucnosti vyvinout „vlastní vůli“ a stát se jednou z největších hrozeb pro lidstvo.

 

Sdílet: