Ztracené starobylé město bylo právě objeveno hluboko v podzemí. Kdo jej tam ukryl?

Pojem “co vidíš, dostaneš” rozhodně neplatí o právě objeveném podzemním městě ukrytém pod jedním z kopců velkých řeckých thesálijských plání.

Tým archeologů z univerzit Gothenburgu a Bournemouthu narazil na zbytky ztraceného města, které leží asi 190 mil severně od Athén, zatímco zkoumali ruiny vesnice s názvem Vlochós na Strongilovoúnijském kopci.

Stěny města překvapili výzkumné pracovníky nejvíce, jelikož mnoho z dochovaného opevnění zůstaly v místech 2,5 metrů vysoké, zatímco nižší svahy pod kopcem odhalili jasné náznaky o umístění rozsáhlého městského osídlení, nyní pokrytého bahnem a usazeninami z nedaleké řeky Enipeas.

.

Výzkumníci univerzity Gothenburgu našli zbytky věží, stěn, a městských bran starobylého města. Při bližším zkoumání, si tým uvědomil, že se ve skutečnosti stojí na něčem tajemnějším než si představovali: v kdysi živém městě.

 

“S kolegou jsme narazili na souvislosti s jiným projektem z loňského roku, a hned jsme si uvědomili jeho velký potenciál. Skutečnost, že nikdo nikdy kopce předtím nezkoumal, je záhadou, “řekl vedoucí tazatel Robin Rönnlund, PhD student klasické archeologie a dávné minulosti na univerzitě v Göteborgu.

“Našli jsme náměstí a síť ulicí, což by naznačovalo, že máme co do činění s poměrně velkým městem. Oblast uvnitř Městské zdi činí více než 40 hektarů [99 akrů], “pokračoval.

“Také jsme našli starobylou keramiku a mince, které mohou přispět k datování města. Naše nejstarší nálezy jsou přibližně z roku 500 před naším letopočtem, ale městu se očividně dařilo hlavně od 4. do 3. století před naším letopočtem předtím, než bylo opuštěn z nějakého neznámého důvodu, možná v souvislosti s římským dobytím této oblasti. ”

Ale spíše než rozkopat okolí, aby odhalili zbytky města, se vědci rozhodli vymyslel plán, jak používat radar pro sledování podzemní artefakty tak, aby nedocházelo ke zbytečnému poškození.

https://www.facebook.com/UFOkruhyvobilyainezahady