Zozo, démon z desky Ouija, který si vyžádal tisíce obětí

5/5 - (2 votes)

Lidé si rádi zahrávají s nadpřirozenými bytostmi a myslí si, že vyvolávání duchů je zábava a deska Ouija je hračka. Nicméně, pokud přijdou do kontaktu s démonem, jako je Zozo, veškerá zábava končí. Podívejte se, co je Zozo zač.

Démon z desky

Zozo přichází k lidem, kteří si zahrávají s deskou Ouija. Deska s abecedou se používala zejména pro kontakt s mrtvými a později se začala používat jako společenská hra. K desce se používá dřevěná nebo plastová planžeta, kterou se ukazuje na písmena a na slova „ano“, „ne“, „ahoj“ a „na shledanou“. Lidé jemně položí prsty na planžetu, pokládají otázky a duchové pohybem planžety odpovídají. Některým se nepodaří navázat kontakt s žádným duchem, ale je mnoho lidí, kteří mají zážitky, zejména nepříjemné s démony z Ouija desky.

K duchům, kteří k lidem promlouvají prostřednictvím Ouija desky patří i Zozo. Někdy si Zozo se zvědavými lidmi zahrává a vydává se za jiného ducha, například za nebohého člena rodiny. Když se rozhodne odhalit svou identitu, planžeta létá mezi písmeny Z a O, které se nacházejí na opačných koncích desky. Někdy démon ukazuje na své jméno i stokrát po sobě a mezitím může dělat na desce tvar ležaté osmičky, což symbolizuje nekonečno.

Tisíce obětí

Zozo rapidně změní teplotu v místnosti, rozbíjí skleničky, vázy a zrcadla a straší všechny přítomné. Je také normální, že se na těle někoho v místnosti objeví škrábance nebo někdo z přítomných dostane záchvat, který se začal označovat jako posednutí. Zozo je zvyklý setrvat v místnosti nebo v domě i několik dní po hře s Ouija deskou a terorizuje lidi. Po kontaktu s démonem Zozo mívají lidé dlouhotrvající trauma a v mnoha případech potřebují pomoc psychiatra.

Existuje nespočet případů, kdy Zozo smrtelně ohrožoval lidi. Patří k nim i případ, kdy otec komunikoval s tímto přízrakem, zatímco jeho manželka koupala jejich dceru. Matka nechala malou pouze na okamžik v koupelně samotnou, když otec instinktivně přiběhl do koupelny a spatřil, jak byla naplno puštěná voda ve vaně, pomalu už protékala a jejich dcerku dělil jen moment od utonutí. Na druhý den dostala holčička infekci a musela několik týdnů setrvat v nemocnici.

Vědci na duchy nevěří

Vědci jsou přesvědčeni, že jde pouze o výplod lidské fantazie a náhody a jde pouze o hru s podvědomím. K tomuto úsudku dospěli sérií experimentů. Například zadali lidem, aby přivolali ducha vymyšlené osoby a hráči s Ouija deskou byly u vytržení, že se jim podařilo spojit právě s tím duchem.

Sdílet: