Zotavovna se změnila na mentální ústav plná hrůzy a duchů

Mentální ústav Trans-Allegheny Lunatic Asylum byl postaven s úmyslem poskytnout pacientům s psychickým onemocněním příjemný prostor na zotavení. Nicméně, rychle se z něj stal dům hrůzy, ve kterém pacienti umírali a jejich duše nenašly klid a dodnes vyvolávají v návštěvnících strach.

Trans-Allegheny Lunatic Asylum v Západní Virginii ve Spojených státech amerických byl ústav k léčbě mentálních nemocí. Ústav zahájil svou činnost v roce 1863 a měl sloužit 250 pacientům, přičemž každý z nich měl mít vlastní pokoj s velkým oknem, aby měly dostatek denního světla a čerstvého vzduchu. Stavba byla konstruována tak, aby se pacienti cítili jako doma, bylo o ně dobře postaráno a mohli se zotavit. Ústav měl dokonce i vlastní farmu, která zajišťovala čerstvé potraviny.

V roce 1881 začal počet pacientů s mentálními diagnózami prudce narůstat a v ústavu bylo najednou o 500 pacientů více, než byla původní kapacita. Ústavu se nedařilo dodržovat kapacitu, pacienti každým dnem přibývali, komfort se snižoval a nestíhali ani potravinové zdroje, které byly určeny pro tři stovky lidí. Pacienti hladověli, což jejich zdravotní i psychický stav pouze zhoršovalo. V 50. letech 20. století v něm bylo najednou umístěno až 2400 pacientů a ústav praskal ve švech.

Pacienti spávali na podlaze v studených pokojích kvůli nedostatku nábytku a tepla. Personál v přeplněném ústavě byl přepracován, hygiena v zařízení také výrazně poklesla. Tapety se odlupovali ze stěn a zoufalí pacienti je při záchvatech strhávali. Pacienty, kteří byli těžce zvládnutelní, zamykali do klecí na chodbách, aby uvolnily místa v pokojích pro pacienty s lehčím stavem. Lidé v ústavu ve velkém umírali a hřbitov u zařízení se rozrostl až na děsivých 270 hektarů.

Trans-Allegheny Lunatic Asylum ukončil svou činnost v roce 1994. Ústav je od roku 2007 přístupný jako atrakce pro návštěvníky, kteří mají chuť a odvahu projít se po opuštěném zařízení. Všechno zařízení zůstalo v ústavu nedotčené, což není pro návštěvníky právě příjemný pocit. Nahlédněte do ústavu hrůzy alespoň prostřednictvím záběrů, které najdete ve videu níže.

Sdílet: