Žena byla šokována obsahem truhly, kterou zdědila po své tetě.

Dědictví majetku po zesnulých příbuzných, může vest k nečekaným objevům. Což potvrzuje i tento případ německé ženy, která uklízela dům po své tetě. Uvnitř podkrovního pokoje objevila starou truhlu, po jejím otevření se žena nestačila divit.

Žena uvedla, že její teta se přestěhovala z Ruska do Hamburku v roce 1940. Během této doby se mnoho lidí po celém světě (a zvláště v Evropě) snažilo emigrovat, aby se vyhnuli pronásledování. Za svůj život si schovala mnoho věcí, které odkazují na dobu druhé světové války, jenže její rodina o tom neměla ani zdání. Když tedy pozůstalá neteř našla v jejím domě truhlu, kterou nešlo otevřít, bála se skrytých tajemství rodiny. Strach z ní však odpadl po otevření bedny. Nejprve žena narazila na falešné dno, které odstranila. Zatímco první zásobník truhly byl prázdný, druhý obsahoval knihy, dopisy a pohlednice té doby.

Neteř byla překvapena, když našla všechny tyto vzpomínky na život její tety v tak kruté době. Součástí nalezených věcí byli i fotografie, podle ženy jde určitě o příbuzné. Dále se v truhle našly i knihy jako  Mein Kampf od Adolfa Hitlera, vydána roku 1943, nebo starou Disney pohádku Lady a Trump, která se teprve měla stát předlouhou pro animovaný film.

V truhle byly dokonce kelímky s krémy, značky Nivea. Koho by to napadlo ? Vyzkoušet jestli je krém v pořádku ale nebude dobrý nápad. 

Zde jsou fotografie zbylých nálezů, většinou jde o rodinné fotografie a pohlednice z dob války.