„Zakázaná místa“, kde se běžný smrtelník nedostane

Je těžké tomu uvěřit, ale v 21. století existují ještě spousty míst, na která se můžeme podívat jen díky aplikacím, jako je Google Map. Běžný smrtelník se totiž blíž nedostane. Důvodů je hned několik. Na těchto místech se totiž uchovávají starověké tajné knihy, posvátné artefakty, velmi jedovatí hadi, vědecké laboratoře nebo skalní malby, které by neměl nikdo vidět.

Hadí ostrov

Pouhých 35 kilometrů od pobřeží Brazílie se nachází malebný ostrov Queimada Grande. Turisté často žádají, aby zde zastavili výletní lodě, aby vystoupili na tento kus země ponořený do svěží zeleně. Ale nikdy se to nestane: kapitáni přísně dodržují zákazy. Faktem je, že tento ráj se hemží jedovatými hady a jen pár kroků po jeho půdě stačí k tomu, aby návštěvník zemřel na smrtelné uštknutí. Úřady zakázaly návštěvu tohoto ostrova nejen kvůli bezpečnosti lidí, ale také kvůli bezpečnosti plazů: žije zde mnoho vzácných druhů.

Ostrov Poveglia

Nikdo se nechce dostat na ostrov Poveglia, který se nachází v Itálii: je to velmi temné a tajemné místo.  V 18. století byla Itálie doslova zpustošena strašnou morovou epidemií. Za účelem ochrany lidí byli všichni infikovaní odvezeni do rezervace vytvořené na ostrově Poveglia. Zemřelo zde přes 150 000 pacientů.

Později, ve 20. století, zde byla zřízena psychiatrická léčebna. Kolují zvěsti, že lékaři prováděli nelidské experimenty na pacientech a mnoho Italů je přesvědčeno, že na tomto strašném ostrově navždy zůstaly duše tisíců mrtvých. Podle výzkumu je půda Poveglie tvořena z 50% lidskými ostatky.

Jeskyně Lascaux

V roce 1940 objevili archeologové ve Francii jedinečnou jeskyni, jejíž věk se odhadoval na 17 000 let. Jedná se o nejstarší známé jeskyně na světě s mnoha malbami uvnitř. Už jste chtěli jet do Francie a vidět tento zázrak na vlastní oči? Bohužel nikdo neuspěje. Jeskyně byla uzavřena pro veřejnost a po jejím objevení pod vlivem oxidu uhličitého se cenné vzorky starověkého skalního umění začaly rychle zhoršovat. Pro pohodlí milovníků starožitností byla poblíž umístěna umělá kopie jeskyně se stejnými kresbami visícími na stěnách. Je velmi možné, že v těchto jeskyních jsou tunely, které vedou do podsvětí.

Vatikánská knihovna

Asi 45 000 knih a dalších dokumentů bylo shromážděno v archivech vatikánské tajné knihovny. Nikdo vám neřekne celou pravdu o hodnotě těchto pokladů. Předpokládá se, že se zde skrývají starodávné dokumenty, které obsahují informace o původu křesťanství na Zemi. Je to docela možné, protože první rukopisy, které má Vatikán k dispozici, pocházejí ze 4. století. Byly shromážděny v archivech a o století později, v roce 1475, byla zřízena Vatikánská apoštolská knihovna.

Mormonský sklad.

V blízkosti amerického města Salt Lake City se nachází hora Granite Mountain, ve které byl vyříznut tunel, dosahující téměř 200 metrů. Tam za mohutnými dveřmi o hmotnosti 15 tun pod 24hodinovou ozbrojenou ochranou jsou v tajném bunkru uloženy ty nejúžasnější dokumenty: informace o rodokmenu Ježíše Krista, údajně informace o jeho příbuzných a potomcích.

Muzeum špionů.

Muzeum špionů, které se nachází v severní Číně, není zakázaným místem: může do něj vstoupit kdokoli. To platí pouze v případě, že osoba je Číňan. Výstava není určena pro cizince. Číňané pilně udržují svá tajemství.

Gold Vault v Londýně

Pokladnice britské centrální banky drží 20% světových zlatých rezerv. Je nemožné si představit toto množství zlata: 5 134 tun zlata! Pokud jej převedete na dolary, získáte téměř 250 miliard. Není nutné říkat, že trezor banky je pečlivě střežen. Sem se může dostat jen několik – oprávněných zaměstnanců banky.

Oblast 51.

Ve Spojených státech byla kdysi vybudována vojenská základna 130 kilometrů od města Las Vegas. Kromě obvyklých funkcí provádí také výzkum. Říká se, že to byly místní laboratoře, které studovaly mimozemšťany, kteří havarovali v 60. letech.

Bohemian Grove

Toto je název přírodní rezervace v kalifornském ráji. Osoba „z ulice“ se sem nedostane. Bohemian Grove je místem setkávání nejvlivnějších lidí na světě. Občas přitahuje politiky, podnikatele a dokonce i „zasvěcené“ umělce.

O této komunitě se tolik mluví! Mluví o „světové vládě“, o zvláštních a strašných rituálech, ba dokonce o obětech. Některé z těchto legend mají pevný základ. Existuje dokument, který natočili dva američtí novináři: podařilo se jim dostat se do chráněného háje a natočit jeden z rituálů, během nichž je uctíván symbol klubu, obrovská sova.

Rusko – metro 2.

Věděli jste, že pod moskevským metrem je další „patro“? Jmenuje se „Metro 2“ a tato linka již dlouho zůstává záhadou. O jeho existenci jsme se poprvé dozvěděli ze zprávy amerického ministerstva obrany, která byla zveřejněna v roce 1991.

Tuto informaci později potvrdil Vladimír Ševčenko – „osoba blízká císaři“: v dobách Gorbačova a Jelcina byl vedoucím protokolární služby. Toto tajné zařízení bylo postaveno pod osobním dohledem Stalina. Některá vládní místa jsou spojena „metrem 2“ s letištěm Wnukowo. A pod Kremlem je jeho hlavní vchod. Podle některých zpráv má Metro 2 několik úrovní a je hluboký 250 metrů.


Zdroj: SA

Sdílet:
Loading...