Záhadné zmizení studentky dodnes děsí, zmizela jako kouř

Rate this post

Záhadný případ zmizení osoby děsí Ameriku dodnes. Usměvavá studentka cestou na zkoušku zmizela za dodnes nevyjasněných okolností. Co se ve skutečnosti odehrálo, se zřejmě už nikdy nedozvíme a toto zmizení osoby bude pravděpodobně navždy patřit mezi nevyjasněné záhady.

Lynne Schulzeová z Connecticutu byla v době záhadného zmizení osmnáctiletá studentka vysoké školy Middlebury College ve Vermontu. 10. prosince 1971 měla na škole poslední zkoušku před vánočními prázdninami. Toho rána se na test vydala z internátního pokoje spolu se svými spolužáky v dobré náladě.

V polovině cesty do učebny si Lynne vzpomněla, že si na pokoji zapomněla své oblíbené pero, které jí vždy na zkouškách přineslo štěstí. Těsně před začátkem zkoušky v 13:00 se pro něj rozhodla rychle vrátit. “Jen si zběhnu po své pero a hned jsem zpátky,” řekla svým přátelům. Byly to poslední slova, která od ní spolužáci slyšeli.

Studentka prošla internátní vrátnicí, usmála se na recepční a utíkala na pokoj pro pero. Už ji nikdy nikdo více neviděl. Na zkoušku se nedostavila a v ten den se v univerzitním areálu i v celém městě rozběhlo rozsáhlé pátrání. Vyšetřovatelé objevili na koleji Lynnin občanský průkaz. Univerzitní index a stejně všechny osobní věci zůstaly v jejím pokoji, což jen umocňuje neuvěřitelnost této záhady.

Její spolužáci na policii vypověděli, že se usilovně připravovala na zkoušky a těšila se na Vánoce s rodinou. Občas si všimli náznaků, že měla chuť se na školu vykašlat, ale nepřikládali tomu vážnost, vždyť snad každý student vysoké školy má období “pod psa”. Zdrceni rodiče se o záhadném zmizení své dcery dozvěděli až po týdnu a vyšetřovatelům ukázali dopisy, v nichž Lynne uvažovala o zanechání studia. Faktem ale zůstává, že se zapsala do dalšího semestru.

Vyšetřování bylo po čase přerušeno a případ zmizení zůstal odložen jako nevyřešený. Občas na policii dorazily svědectví o tom, že byla spatřena Lynne Schulzeová na různých místech Spojených států, ale žádná podobná stopa se neukázala jako relevantní. Osud nešťastné studentky, která zmizela za bílého dne, je dodnes jednou z největších záhadných zmizení osoby v USA.

Sdílet: