Záhadné komory pod pyramidami a Sfingou

Rate this post

Přímo pod majestátními egyptskými pyramidami a velkou Sfingou je mnoho výklenků a komor, které zůstaly roky skryté. Říká se, že tyto komory obsahují odpovědi, které nám mohou pomoci pochopit, jak se starověké civilizace v minulosti vyvíjely a jak byly pokročilé.

Velká sfinga v Gíze je zajímavá z mnoha důvodů. Tak zaprvé je to největší monolitická socha na povrchu planety a jedna z nejzáhadnějších starověkých soch, jaké kdy byly na Zemi objeveny. A za druhé nemáme tušení, proč to byla postavena, kdo ji postavil, jak byla postavena ani jaký je její skutečný účel. Ve skutečnosti o Sfinze nemáme téměř žádné zásadní informace.

Nejvíc jsme se o Sfinze dozvěděli v roce 1987, kdy vědci z univerzity Waseda (Tokio), vedené Sakuji Yoshimurou, provedli elektromagnetický průzkum zkoumající pyramidu Cheops a Sfingu. Pak objevili něco úžasného: několik výklenků a tunelů pod Gízou.

Ale kam vedou tyto výklenky a tunely? Co je v nich? Kdo je postavil? Jaký byl jejich přesný účel? Tyto odpovědi zůstávají záhadou, protože velké množství informací o Sfinze je ukryto v oblaku tajemství.

Mnoho lidí věří, že Sfinga je uvnitř pevná, ale japonští odborníci uvedli opak. Vědci z univerzity Waseda zjistili, že jižně od Sfingy jsou na zemi duté části a uprostřed jsou dutiny o velikosti 2 až 3 metrů. Dále také objevili rýhu v těle Sfingy, která se rozprostírá pod starou památkou.

Vědci zjistili, že na sever od Sfingy existují podobné drážky, které naznačují, že pod Sfingou může existovat tunel spojující jižní a severní výklenky. Vědci z Tokia navíc zjistili, že těsně před tlapami Sfingy jsou také prázdné dutiny. Dospěli tak k závěru, že Sfinga obsahuje více podzemních dutin, než bylo dosud známo.

Pokud tedy tyto prohlubně, tunely a komory existují, proč jsme je neprozkoumali podrobněji? Čím to je, že kdykoli dojde k podobnému objevu, někteří vědci se rozhodnou ignorovat výsledky, místo aby je analyzovali a porozuměli jim?

V roce 1991 vědci provedli další studii. Potvrdili zjištění učiněná v roce 1987 vědci z univerzity Waseda. Thomas Dobecki a John Anthony West zkoumali oblast kolem Sfingy a našli podpovrchové prohlubně před přední levou tlapkou a od levé zadní tlapy podél jižní strany.

Svůj objev zvěčnili na mnoha fotografiích, některé z nich jsou velmi staré, ale nepochybně ukazují, že pod Sfingou jsou vchody a tunely. Tyto obrazy jsou důkazem šachet a chodeb vedoucích do nezmapovaných komor pod Sfingou. Proč nebyly tyto oblasti prozkoumány podrobněji? Je to opravdu zakázaná archeologie, o které svět raději mlčí?

Sdílet: