Záhada stará několik desetiletí ožívá. V Oregonu našli zmrzačené býky, nikdo netuší, jak zemřeli

Ve východním Oregonu se děje něco opravdu divného. Záhada posledních 40 let znovu ožívá. Farmáři našli 5 mrtvých býků, kteří měli pečlivě odstraněné genitálie, některé orgány a neměli v sobě ani kapku krve. Jak později uvedly místní úřady, po několika letech se záhadné mrzačení dobytka vrací, býci nebyli zastřeleni, otráveni ani usmrceni jiným dravcem. Kdo jim smrtelná zranění způsobil, nikdo netuší.

K podobným případům došlo již v sedmdesátých letech minulého století. V té době došlo v 11 různých zemích USA k usmrcení více než 150 kusů dobytka. Případy dokonce upoutaly i pozornost FBI, nicméně kvůli nedostatku pravomocí se nemohli do vyšetřování pustit naplno. Už v té době ale nebyl odhalen motiv ohavného mrzačení dobytka.

K současným případům mělo dojít na ranči Silvies Valley, který nabízí odměnu v podobě 25 000 dolarů ( v přepočtu necelých 600 000 korun) každému, kdo by dokázal tyto případy objasnit. S nabídkou odměny přišla i Oregonská asociace farmářů, která nabízí 1000 dolarů, tedy 23 000 korun.

Zda se dozvíme pravou příčinu těchto činů je záhadou. Místní kancelář šerifa Harney County, která na případu pracuje, již obdržela řadu vysvětlení, která přicházejí od místních. Ti věří, že jde buď o rituální vraždy nějakého satanistického kultu, nebo za to mohou mimozemšťané. Právě k druhé verzi se přiklání nejvíc lidí. Samotná policie ale bere v potaz spíše okultní skupiny. Kdo tedy za záhadným mrzačením dobytka skutečně stojí?

Zdroj: IFLScience.com

Sdílet:
Loading...