Záhada samovznícení: Jak zemřela Mary Reeserová

2. července 1951 našli v bytě 67letou Mary Reeserovou, nebo spíš to, co z ní zbylo. Když k ní do bytu přišla její domácí, z téměř osmdesátikilové ženy našla jen hromádku popela, několik zubů, kousky kostí a zcela nedotčenou levou nohu …

Oheň, který Mary zabil, však vůbec nepoškodil byt. Zničené bylo pouze křeslo, stůl a lampa a také několik elektrický zástrček. To, co se stalo Mary, je záhadou.

Vyšetřovatelé vyloučili, že by šlo o vraždu, ale nepodařilo se jim objevit důkaz toho, že by někdo založil požár úmyslně. Objevily se dohady o tom, že byt mohl být zasažen kulovým bleskem. Přestože se v noci blýskalo, teorie by nevysvětlila fakt, že byla zničena pouze část bytu. Stala se Mary obětí strašlivé smrti samovznícením?

Mnozí vyšetřovatelé se domnívali, že Mary Reeserová zemřela v důsledku bizarní nehody. Souhlasil s tím i její syn, doktor Richard Reeser. Když večer před neštěstím navštívil svou mámu, seděla v noční košili z umělého vlákna a kouřila. Kromě toho užívala léky na spaní. Podle jejího syna Mary pravděpodobně usnula a její cigareta spadla na křeslo. Vánek z podlahových větráků měl následně způsobit vznícení, které ještě podpořil tělesný tuk z těla Mary. Pomalý oheň měl dostatek času na to, aby pohltil tělo nebohé Mary. Svědci řekli, že ji viděli živou 11 hodin předtím, než ji našli mrtvou.

Problémem však je, že požár nevypukl dřív než o čtvrté hodině ráno, kdy se zastavily elektrické hodiny. Dvě či tři hodiny nejsou dostatečně dlouhou dobou na to, aby doutnající oheň pohltil dospělého člověka.

Sdílet:
Loading...