Záhada nesmrtelnosti v mytologiích i moderní historii

Záznamy o nesmrtelnosti se objevují v mýtických příbězích, legendách i pověstech. Nehledě na historická období najdeme zmínky o nesmrtelnosti v příbězích snad každé civilizace, která na Zemi žila včetně té naší moderní.

Dnes si tedy představíme nesmrtelnost napříč historií a začneme starověkou mytologií. První postavou je Utnapištim, pocházející ze Sumersko-akkadské mytologie. Byl jakousi obdobou biblického Noema, který přežil potopu. V mýtu o Atrachasísovi na základě Enkiho rady zažehná mor a poté na jeho radu postaví loď, na které přežije potopu světa. Tento příběh se odrazil v mnoha mýtech a legendách a byl v nějaké verzi znám prakticky po celé Mezopotámii.

Dalším příklad najdeme v Etruské mytologii. Polobůh Maris spojován se zemědělstvím a úrodou se snažil dosáhnout nesmrtelnosti, ponořením do fontány věčného mládí. Ovšem ve 130 letech mu vzala život etruská bohyně smrti.

Nesmrtelnost v moderní historii

Nicolas Flamel

Nicolas Flamel byl notoricky známým francouzským rabínem ze 14. století. Později jej různé zdroje popisují jako alchymistu, který vyvinul Elixír věčného mládí v podobě kamene mudrců. Také dokázal vytvořit alchymistické látky schopné přeměnit kovy na zlato nebo stříbro. Jeho znalosti pramenily ze starověkých knih o alchymii starověkého Egypta a Řecka.

Saint Germain

Dokázal zvětšovat drahokamy a perly. Poznal tajemství elixíru mládí a věčného života. Uměl mluvit se zemřelými. To všechno se tvrdí o muži známém jako hrabě Saint Germain. Jeho osobnost je opředena řadou záhad už od 18. století. Mnoho lidí je přesvědčeno, že skutečně elixír mládí vyrobil, protože byl spatřen napříč třemi staletími. Naposled v roce 1972, kdy muž jménem Richard Chanfray oznámil, že je hrabě Saint Germain. O několik let tentýž muž spáchal sebevraždu. Teoretici ale předpokládají, že šlo jen o kamuflovanou změnu identity.

Li Ching-Yuen

Li Ching-Yuen byl učitelem čínských bojových umění, který se dožil neuvěřitelných 256 let. Byl nejstarším žijícím mužem v historii. Za jeho dlouhověkost mohou údajně bylinky, meditace a celková psychická kondice.

Sdílet:
Loading...