Winchesterův dům je nekonečný labyrint plný duchů

V roce 1886 se Sarah Winchesterová v pouhých 46 letech stala vdovou a jedinou dědičkou 20 miliónů dolarů. Což je určitě krásné dědictví pokud ovšem nejste přesvědčeni o tom, že vás všude pronásledují pomstychtiví duchové. Takže se svým dědictvím naložila tak, že si v Kalifornii koupila dům, který přeměnila na úžasný labyrint falešných dveří, schodišť, které nikam nevedou a tajných pasáží. 

Sarah Winchesterové i přes to, že oplývala mnoha penězi, nebyla vůbec šťastná. Naopak její život byl samá tragédie. Její dcera Annie zemřela jen 40 dní po narození na marasmus, což je onemocnění extrémní podvýživy, způsobené neschopnosti trávit bílkoviny. O 15 let později zemřel její manžel Oliver Winchester na tuberkulózu a krátce po té zemřel i její syn William. A tak zůstalo celé bohatství rodinného podnikáni pozůstalé Sarah.

Někteří už asi tuší o jaké podnikání jde. Jméno Winchester je velice známe protože Oliver Winchester nebyl nikdo jiný, než proslulý vynálezce pušky Winchester – “zbraně, která vyhrála západ.” Podle některých legend, které tento příběh obklopují, násilí, na němž bylo narostlo rodinné štěstí, se stalo zdrojem bolesti paní Winchestrové a ta začala věřit, že mnohočetné úmrtí v její rodině bylo způsobeno nepokojnými duchy těch, kteří byli zabiti zbraní jejího manžela. A tak se poradila s médiem jménem Adam Coons, který jí řekl, že jediný způsob, jak se zbavit duchů, kteří ji pronásledovali, je koupit si dům na západě a uspořádat ho natolik zmateně, aby to i samotné duchy natolik zmátlo, že sami zmizí. Od té doby měla Sarah ve svém životě jen jeden projekt a to renovaci domu, kterou se zabývala dalších 38 let.

Okolo vysvětlení, které se týká počínání Sarah Winchestrové existuje mnoho spekulací. Nicméně jednu věc nelze popřít a to, že postavila něco opravdu nádherného, jedinečného a zarážejícího zároveň. Dům Winchesteru má více než 160 různých místností, včetně 40 ložnic, 13 koupelen, 6 kuchyní, 47 krbů, 17 komínů a více než 2 000 oken (z nichž ne všechny vedou venku). Jeden z nejpozoruhodnějších rysů zahrnuje dvoje dveře, které se otevírají do 15 stop dlouhého prostoru který má spád do kuchyňského dřezu a další, které když otevřete, vám zaručí jistý pád ven do zahrady. Některé ze schodů vedou přímo ke stropu, prostě nevedou nikam. Ve skutečnosti byl dům kdysi sedm pater vysoký, ale díky masivnímu zemětřesení v roce 1906 se zhroutili první tři patra. Než aby je paní Winchesterová nechala opravit, odstranila sutě a pokračovala v rozšiřování svého domu různými směry.

 

Sdílet:
Loading...