V Bulharsku objevili sklad plný nových BMW z roku 1994.

Rate this post

O 11 záhadných BMW, které byly objeveny v bulharském skladu, se v posledních pár dnech mluvilo poměrně často. Mnoho automobilových nadšenců považovalo tuto zprávu za obzvláště radostnou. Jakmile se začalo mluvit o aukci, lidé se začali dožadovat informací o tom, na jaké částce bude dražba začínat. Příběh bavoráků ze skladu v Blagoevgradu však není tak vzrušující, jak se původně zdálo.

Lidé původně doufali ve zmiňovanou aukci, která se však konat nebude. Podle zakladatele facebookové stránky BMW Fans Bulgaria, Milena Milanovova, vozidla nikdy v aukci nebyla a ani nebudou. Jeho slova samozřejmě nejsou potvrzena, ale nejvíce se přibližují k pravdivé verzi o jejich původu a osudu.

Příběh skupiny zapomenutých německých prémiových vozidel sahá až do roku jejich výroby, tedy do roku 1994. Jistý španělský prodejce se blížil k jistému krachu a tak nabídl 186 kusů vozidel BMW řady 5, které patří modelové rodiny E34, na prodej za velmi příznivou cenu. Příležitosti se chopil bulharský investor, který spatřil vidinu rychlého zisku. Rozhodl se tedy 186 vozidel odkoupit.

Krátce na to se v Bulharsku zavedla daň z přidané hodnoty, díky čemuž hodnota vozidel vzrostla o dalších 20%. Do roku 2016 se prodalo 175 z těchto vozidel. Skupině nadšenců se posledních 11 aut podařilo objevit ve starém skladu teprve před pár dny. Nemají však potřebné papíry, pojistku, DPH ani clo. Kvůli právním regulacím je nelze zapsat jako nové, ale zároveň nevyhovují ani žádným evropským certifikátem a normám.

Auta se tak zřejmě nikdy nedočkají majitelů a s největší pravděpodobností budou rozprodány na náhradní díly. Pokud by někdo po takovém vozidle přesto toužil, čekala by ho renovace motoru, lakování a mnoho dalších úkonů, kterými by se napravila škoda způsobená vlivem času. Na první pohled jsou však vozidla ve špičkovém stavu. Některé z nich měli stále zabalená sedadla. Roky strávené ve skladu jim však více vzaly, než daly.

Zdroj: njus.me

Sdílet: