Už se vám o něm zdálo? Tvář jednoho muže se prý objevuje ve snech tisíců lidí po celém světě

Tajemný muž se už objevil v snech tisíců lidí. Všichni tvrdí, že v reálném životě ho nikdy neviděli. Rozruch kolem neznámého muže začal v lednu 2006. Pacientka uznávaného newyorského psychiatra nakreslila obrázek muže, který se jí často zjevoval ve snech. Kresby, které vidíte v článku pochází od skutečných lidí, kteří sen s mužem prožili.

Často jí prý radil, co dělat v soukromém životě. Žena přísahala, že muže nikdy osobně nepotkala. Na tomto případě by nebylo nic zajímavého, kdyby o pár dní později jiný pacient nepoznal muže na obrázku. Také se objevil v jeho snu.

Psychiatr se rozhodl poslat obrázek dalším kolegům. Během několika měsíců se našli další lidé, kteří také muže viděli ve svém snu. Do dnešního dne poznalo muže z obrázku kolem 2000 lidí z různých koutů světa. Každý řekl, že muže v realitě nezná. Navíc ani snící nemají žádné výrazné společné rysy.

Vzniklo však několik teorií, které vysvětlují tento úkaz. Jedna z nich tvrdí, že patří do kolektivního podvědomí, a zjevuje se v kritických situacích, druhá – náboženská teorie, že je dílem Stvořitele, který se nám tímto způsobem připomíná. Skeptici úkaz vysvětlují jednoduše – díky rozšíření informace o tomto fenoménu se lidé zaměří na tuto představu tak silně, že se jim o něm opravdu začne zdát.

Jisté však je, že navzdory kampani v největších městech celého světa se muže nikdy nepodařilo identifikovat. Volají ho prostě “ten muž”. Zdálo se vám už někdy o něm?

Sdílet:
Loading...