Uvažujete o změně zaměstnání? Toto jsou nejbláznivější profese, které vás uživí

Rate this post

Existuje obrovské množství různých pracovních pozic, o kterých jste možná ani netušili. Ale pak jsou situace, při kterých si řeknete, že „i toto musí někdo dělat“. Pro mnoho lidí je stejně nepochopitelné i to, že se dokážeme uživit psaním takových článků. Uvidíte však, že existují i mnohem bizarnější pracovní pozice, které lidem dokážou vydělat.

Věci, které někdy děláme nezištně, jsou v jiných zemích dokonale placené. Určitě jste již v minulosti slyšeli o různých profesích jako čističi místa činu, testovači marihuany nebo o jiných podobně bizarních pracovních pozicích. Tady jsou některé z nich.

Profesionální postávač

37498808 – large group of people waiting in line

Ano, existuje povolání, kde vaši pracovní náplní je stát v řadě za někoho jiného. Povolání je populární hlavně v Japonsku, kde lidem zaplatíte za to, aby stáli a čekali v řadě za vás. A nemyslete si, není to vůbec jednoduchá práce. Kdo nemá trpělivost neuspěje.

Lovec kol

Asi se není čemu divit, že toto zaměstnání existuje právě v Amsterdamu. K přesouvání napříč městem, jsou kola nejvyužívanějším prostředkem a Amsterdam je tím vyloženě pověstný. Není tedy překvapením, že tisíce kol skončí v tamních vodních kanálech. Proto v tomto městě existuje specifická profese, která by se klidně mohla jmenovat „rybář kol“. Ročně je z vodních kanálů vytaženo okolo 14 000 kol.

Profesionální spáč

Tak teď si mnoho z vás řeklo „Ježiš, no to bych mohl dělat i já, to by pro mě byla nejlepší práce.“ Profesionální spáči jsou předmět zkoumání vědců, kteří blíže pozorují člověka během spánku a zkoumají jeho poruchy. Toto je asi nejpohodlnější práce světa.

Lovec golfových míčků

Velké množství golfových míčků končí tam, kde by neměly. Na mysli máme jezírka a jiné vodní plochy, které se na hřišti nachází. Jestli máte rádi potápění a přírodu, tak by se vám mohla líbit i tato práce. Potápěči jsou zodpovědní za vylovení golfových míčků ze dna jezer. Možná to zní jako zábavná profese, ale některé jezírka nejsou zrovna dobře udržována. Kromě smetí, jsou v nich i jiné havěti včetně hadů.

Testovač psího jídla

V dětství to zkoušel nejeden z nás, tak proč se tím neživit? Testovači psího jídla od granulí až po různé jiné speciality mají za úkol posoudit, zda je jídlo chutné a v souladu s normami kvality. Celý den proto ochutnávají vše, co jde později na trh.

Profesionální čuchač podpaždí

Ano i tímhle se lidé živí, především ti, kteří pracují pro firmy vyrábějící deodoranty. Aby společnost zjistila účinnost deodorantů, je potřeba je otestovat. Proto si dobrovolníci natřou deodorant do podpaždí a čuchači si musí přivonět. Denně si takto přivoní ke 100 různým podpaždí. Fuj.

Profesionální tulič

Kdybyste náhodou někdy byli v Japonsku bez své drahé polovičky, můžete využít služby profesionální tuličky nebo také objímačky. Taková osoba bude vedle vás spát a vy se k ní můžete přitulit. Ale jen to!

Sdílet: