Ukrývají jihlavské katakomby vstup do jiné dimenze?

Pod historickými uličkami města Jihlavy se rozkládá 25 kilometrů podzemních chodeb, které dohromady utváří záhadné katakomby ukrývající mnohá tajemství. Nejzajímavější z nich jsou dokonce přístupné veřejnosti.

Nejpozoruhodnějším úkazem je chodba objevená v roce 1978 amatérskými speleology. Několikametrový úsek ve tmě září zelenou barvou, historky o tomto jevu se táhnou až do dob okupace. Nacisté totiž používali jihlavské katakomby jako kryt a údajně tento úsek natřeli speciálním nátěrem, luminiscenční barvou. Takové nátěry umožnily lepší orientaci mezi podzemními chodbami v dobách bez elektřiny.

Poblíž uličky se nachází kamenný výklenek, jež je mnohými považován za vstup do jiné dimenze. Citlivější lidé v tomto místě pociťují nepříjemné stavy. Někteří jedinci dokonce popisují, jak cítili neviditelné síly a energii, která na ně v těchto místech působila. Další historky vyprávějí o stínech či obrysech, které byly v katakombách spatřeny.

Paranormální jevy jsou zde doprovázeny poklesem okolních teplot, které jsou znatelné a bez zjevné příčiny. Když byl k výklenku přiveden pes, chvíli do něj tupě zíral, poté se mu naježily chlupy a utekl. Těžko říct, zda je v katakombách opravdu průchod do jiných dimenzí, podle návštěvníků ale o paranormální jevy v útrobách katakomb není nouze.

Zdroje: Wikipedie.org, jihlava.cz

Sdílet: