Tyto indiánské legendy vám nedají spát

2.5/5 - (2 votes)

Každá civilizace si během historie vytvořila své vlastní mýty a legendy. Od antického Řecka, po Egypt či Čínu, všude se setkáme s děsivými legendami o různých nadpřirozených bytostech. No a výjimkou nejsou ani obyvatelé amerického kontinentu. Zde je 9 indiánských legend, z nichž vás zamrazí.

Kanontsistonties – létající hlavy

Tyto příšery připomínají upíry a jejich rozměry se pohybují od miniaturních až po gigantické. Létající hlavy jsou podle některých legend duše těch lidí, kteří byli během života kanibalové. Jejich hlad po lidském mase však neopadl ani po smrti, a tak jsou odsouzeni k věčnému hladu, který nikdy neuspokojí. Jedna legenda říká, že tito démoni mohou být zabiti tak, že jim nějakým způsobem do otevřených úst hodíte žhavý uhlík.

Chenoa – ledový obor

Lidé z kmene Wabanaki, který žil na území dnešní Kanady, znají legendu o ledovém obrovi jménem Chenoa. Původně to však byl člověk, který spáchal hrozný a neodpustitelný zločin. Za ten ho bohové potrestali a uvalili něj kletbu, kterou ho proměnili na led. Vznikl tak z něj tvor podobný Trolovi nebo obrovi, který zabíjí lidi a pojídá je. Jejich ohlušující křik podle legendy zabije každého, kdo ho slyší. Chenoa se v legendách vyskytuje i pod jménem Kiwakwa nebo Giwakwa.

Camazotz – mrtvý netopýr

Mayové věřili, že bůh Camazotz byl příšerou, která přišla z podsvětí, kde vládl krvelačným upírským netopýrům. Také věřili, že má sílu na to, aby ovládal a zničil celou jejich civilizaci. Namísto toho prokázal dobrou vůli a lidem dal oheň, za které požadoval lidské oběti.

Mishipeshu – vodní panter

V existenci vodního pantera věřilo několik indiánských kmenů. Obvykle ho zobrazují jako velkou kočku s tělem draka, která číhá v jezerech a řekách na lidské oběti. Ty pak stáhne do vody a zabije. Příšera se objevuje na místech, na kterých se těžila měď.

Skudakumooch – čarodějnice

Mytologie kmenů Passamaquoddy a Micmac hovoří o čarodějnici, která byla zrozena z mrtvoly poté, co na ní šaman provedl rituál černé magie. Každou noc tato démonická bytost putuje po světě a vraždí. Stačí, když se na ni někdo podívá nebo uslyší její hlas, a bude zakletý. Tyto čarodějnice však mohou být poraženy upálením.

Tah-tah-kle‘-ah – soví maminka, žena

Kmen Yakama zná legendu o pěti ženách, které vypadají jako obrovské sovy. Přes den žijí v jeskyních, ale v noci létají a zabíjejí různá zvířata, a dokonce i lidi. Obvykle si jako oběti vybírají děti. Legenda praví, že dokonce dokážou napodobit lidský hlas a jazyk, aby člověka ulovili.

Teihiihan – malí kanibalové

Legendy kmenů Cheyenne a Arapaho hovoří o humanoidech podobných dětem, kteří útočí ve velkých počtech. Některé mýty dokonce říkají, že jsou to duše válečníků, kteří zemřeli v boji a byli vzkříšeni do podoby trpaslíků.

Sdílet: