Turisté se plavili po jezeře Loch Ness, když jejich sonar zachytil záhadný devítimetrový útvar

Britský námořník během plavby na jezeře Loch Ness narazil na tajemnou, devítimetrovou masu. Podařilo se to díky sonaru na jeho člunu. Ronald věří, že v jezeře žije něco velkého a živí se to pstruhy a úhoři.

Ronald MacKenzie je vedoucím plaveb po známém skotském jezeře Loch Ness. V poslední zářijový den kolem čtvrté odpoledne sonarem na člunu zaznamenal neidentifikovatelnou masu, která byla asi devět metrů dlouhá. Nacházela se v hloubce 152 metrů. Angličan je přesvědčen o tom, že v jezeře žije něco velkého, co se živí rybami. “Kdoví, co to je. Na dně jezera je poměrně hodně ryb, jsou zde masožraví pstruzi i úhoři. Myslím, že tam opravdu žije něco velkého. Rád bych si myslel, že je to Nessie,” prohlásil.

Na úkaz se podíval i expert na sonary, který potvrdil, že záběry nejsou zfalšované. To ještě více ujistilo Ronalda ve víře o existenci záhadného tvora. Sonar ho zachytil ve chvíli, kdy se cestující dívali na ptáky. “Byli jsme v polovině naší cesty od Invermoristonu, kde jsme se chystali otočit. Voda je tam hluboká 188 metrů. Pasažéři byli nadšeni, protože jsme právě spatřili orla mořského, ale pak jsem na sonaru uviděl něco ještě poutavější,” podotkl námořník.

Ronald splavuje jezero již od svých šestnácti let, ale nikdy předtím nic takového neviděl. Nejnovější zážitek v něm proto prý vyvolává velké vzrušení. Zároveň doufá, že tento nález neinspiruje lovce Nessie, aby se přihrnul k jezeru a začal svůj lov.

Zdroj: Express

Sdílet: