Toto jsou základní vědomosti, které by měl mít každý z vás. Zvládnete dnešní kvíz?

Rate this post

Která země má největší hustotu obyvatelstva? Jak se jmenuje největší savec na Zemi? Ve které zemi se nachází největší knihovna světa? I toto jsou otázky, které patří do všeobecného přehledu. Jaké znalosti máte vy?

Které moře je největší na světě ?

Správně! Špatně!

Filipínské moře je okrajové moře na západě Tichého oceánu ohraničené Filipínami, Rjúkjú a Taiwanem na západě, Japonskem na severu, Mariánskými ostrovy na východě a Palau na jihu. Rozlohou 5 726 000 km² se jedná o největší moře na Zemi.

Který orgán lidského těla je největší?

Správně! Špatně!

Kůže je orgán pokrývající lidské tělo. Její povrch je přibližně 1,5 až 2 m² a jde tak o největší orgán. Má mnoho různých funkcí - ochrannou, termoregulační, senzorickou a imunitní.

Jak se jmenuje největší planeta naší sluneční soustavy?

Správně! Špatně!

Jupiter je pátá planeta v pořadí od Slunce, největší a nejhmotnější planeta naší sluneční soustavy. Je pojmenován po římském bohu Jupiteru.

Jak se jmenuje největší savec světa?

Správně! Špatně!

Plejtvák obrovský je druh velryby z čeledi Balaenopteridae. Je to největší současný žijící živočich a podle dosavadních informací i největší živočich vůbec, alespoň z hlediska hmotnosti.

Jak se jmenuje největší ostrov světa?

Správně! Špatně!

Grónsko je největší ostrov na světě (rozloha: 2 175 600 km².), Ale jen 15 procent území (asi o velikosti Britských ostrovů) je trvale bez ledu. Zbytek pokrývá led dosahující místy tloušťky až 3 000 m. Tento ledovec (pokrývající přibližně 1,8 milionu km2) je po Antarktickém ledovci druhý největší na světě.

Jak se jmenuje nejvyšší strom světa?

Správně! Špatně!

Hyperion je v současnosti nejvyšší strom na Zemi. Dosahuje výšky 115,61 metru. Je to druh sekvoje vždyzelené a roste v národním parku Redwood.

Jak se jmenuje největší jezero světa?

Správně! Špatně!

Kaspické moře je slané, typicky reliktní jezero. Leží mezi Evropou a Asií. Někdy se udává, že pojem moře není správný, protože je to největší jezero světa podle rozlohy. Se svou rozlohou splňuje charakteristiky moře i jezera

Která země má největší hustotu obyvatelstva na světě?

Správně! Špatně!

Monako má největší hustotu obyvatel a to až 17 949 obyvatel na km2. Na druhém místě je Macao, což je speciální administrativní oblast Čínské lidové republiky.

Jak se jmenuje největší pták světa?

Správně! Špatně!

Pštros má dlouhý neopeřených krk, malou hlavu, mohutné tělo a dlouhé svalnaté nohy. Křídla jsou malá, s jemným, ale velkým peřím. Pštros se od jiných ptáků odlišuje i tím, že má na nohách jen dva prsty. Je příliš těžký na létání, ale rychle a vytrvale běhá. Rychlostí 70 km / h vydrží běhat až 30 minut. Je to největší žijící pták.

Jaká je největší aktivní sopka?

Správně! Špatně!

Mauna Loa (z hav. Dlouhý vrch) je objemově největší (má přes 75 000 km3) činná sopka na světě. Od její základny na mořském dně až po nejvyšší bod měří přibližně 9 km a zabírá asi polovinu Havajského ostrova.

Jak se jmenuje největší ryba na světě?

Správně! Špatně!

Žralok velrybí je zdaleka největší rybou na světě. Dosahuje délky 12 - 14 metrů a hmotnosti přes 12 tun.

Kde se nachází největší knihovna světa podle počtu položek?

Správně! Špatně!

Britská knihovna obsahuje až přes 174 miliónů katalogu položek. Na druhém místě se nachází kongresová knihovna s více než 164 miliony položek

Která země má v Africe největší rozlohu?

Správně! Špatně!

Alžírsko se stalo 9. července 2011 největší zemí v Africe, po tom, co se Súdán rozdělil na Súdán a Jižní Súdán.

Toto jsou základní vědomosti, které by měl mít každý z vás. Zvládnete dnešní kvíz?

Sdílet: