Testy jaderných zbraní během studené války zásadně poškodily magnetické pole Země

V 50. a 60. letech provedly Spojené státy a Sovětský svaz několik testů nukleárních zbraní, které měly vyzkoušet připravenost a sílu jaderného arzenálu těchto dvou klíčových rivalů studené války. Až teď si ale vědci uvědomují, jaký dopad tehdejší závody ve zbrojení měly na naší planetu. Mrazivé detaily, podle kterých jaderné zkoušky deformovaly magnetosféru Země, zveřejnila NASA.

Výbuchy atomovek ve výšce až 321 kilometrů nad zemským povrchem dočasně deformovaly magnetické pole Země, zjistil americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA). Testy tak přímo zasáhly satelity, jejichž palubní elektronika nebo komunikační a navigační systémy byly poškozeny.

Tato mimořádná radiace vzniklá výbuchem jaderných zbraní zůstala po mnoho let ležet uvnitř magnetosféry, která chrání lidstvo před slunečním zářením. Dopady na magnetické pole země dokazují i nezvyklé úkazy na obloze. Po jedné ze zkoušek se na nebi objevila polární záře podobná těm, které se obvykle tvoří u severního a jižního pólu, tentokrát ji ale lidé mohli spatřit u rovníku.

Podle NASA tak mají jaderné zkoušky stejně ničivé účinky, jaké mohou mít sluneční bouře, tedy rozsáhlé blackouty nebo výpadky v komunikaci. „Testy byly člověkem vytvořeným a extrémním příkladem některých vesmírných vlivů, které často způsobuje Slunce,“ říká spoluautor studie Phil Erickson.

Podle nových informací by tak jaderná válka způsobila nejen obrovské utrpení lidí a ztráty na životech, měla by však také další dopady na civilizaci. Všechny napájecí a satelitní systémy by mohly být kompletně zničeny, a lidé by se tak v podstatě vrátili zpět do doby kamenné. 

Zdroj: mundoesotericoextranormal.blogspot.com

Sdílet:
Loading...