Telekineze jako mentální schopnost člověka, lze ji rozvinout?

4/5 - (1 vote)

Mezi mentální či psychické schopnosti patří telepatie, hypnóza a telekineze. Ačkoliv by telekineze vyžadovala hodně energie a úsilí, patří mezi nejlépe zdokumentované nevysvětlitelné jevy v historii.

Telekinezi definuje pohyb objektů pouhou silou myšlenky, bez zásahu detekovatelného fyzického média. Pojem je často spojován se spektrem psychokineze, paranormálními jevy, které spočívají v přemisťování či deformaci objektů.

Tuto schopnost lze rozvíjet například následujícím cvičením:

Nejprve se uvolněte, vyčistěte svou mysl. Soustřeďte se na předmět, kterým chcete pohnout, po dobu asi 10 minut, dokud nepochopíte, že tento předmět je „součástí“ vás samotných. Představte si ve své mysli, že se předmět pohybuje nebo levituje.

Případ Niny Kulaginové

Nina Kulaginová (1926-1990) byla ruská žena, která prokázala jisté psychické schopnosti a vynikala právě v telekinezi. Sovětský svaz začal její nadpřirozené schopnosti vyšetřovat.

Prováděli s ženou několik experimentů s přísně kontrolovanými podmínkami. Existují dokonce videonahrávky těchto experimentů. Tato videa způsobila v éře studené války mnoho rozruchu a staly se jedním z nejdůležitějších dílů pro výzkum psychologie.

Nina Kulagina řekla, že k provedení telekineze potřebuje učinit nejprve meditační cvičení a vyčistit si mysl. Ženě její schopnost působila silné bolesti zad a rozostřené vidění, než se dostala do úrovně koncentrace, kterou vyžadovala.

Jeden z nejpřekvapivějších momentů experimentů se odehrál ve Stalingradské laboratoři 10. dubna 1970. Vědci studovali telekinezi na objektech, ale chtěli ji otestovat na buňkách a tkáních. Kulagina soustředila svou mentální energii, aby zastavila srdeční tep žáby.

Výsledky ukázaly, že se ženě podařilo tep žáby zrychlit, pak zpomalit a pak úplně zastavit. Poté uskutečnili experiment na lidském dobrovolníkovi. Jeho srdce začalo nepravidelné bít, málem dosáhlo infarktu, takže experiment byl zastaven.

Nina Kulagina telekinezi značně omezila, protože sama utrpěla infarkt, měla vysoký krevní tlak a bolesti celého těla. Došla k závěru, že její mentální síla byla vyčerpána a takto už nemůže dál.

Tyto mentální schopnosti jsou předmětem sporů, vědci je nepřijímají, ačkoli mnoho odborníků na paranormální jevy prezentovalo výzkum telekineze a dalších schopností jako je překvapivý případ Kulaginy.  

Sdílet: