Tato místa v České republice označili cizinci za nejkrásnější! Souhlasíte s nimi?

Naše země je plná historie, přírodních krás, úžasných národních parků, ohromujících malých měst a středověkých hradů jako vystřižených z pohádky. Kdybyste však měli určit ta nejkrásnější místa v České republice, jaká by to byla? Shodují se s výběrem cizinců, kteří si naši zemi zamilovali?

Krkonošský národní park

Národní park je domovem našeho nejvyššího pohoří. Je oblíbeným místem především pro svou jedinečnou krajinu a ekosystémy, které zahrnují alpské luka, rašeliniště i vysoké svahy a tundru. Jedinečný pak byl díky tomu v roce 1992 prohlášen za biosférickou rezervaci UNESCO. Malé městečko Pec pod Sněžkou je ideálním výchozím bodem pro výstup na nejvyšší vrchol parku – Sněžku. Odměnou pro každého, kdo naši nejvyšší horu zdolá, je panoramatický výhled na Českou republiku a Polsko.

Český Krumlov

Jihočeské pohádkové městečko s velkým nádechem historie, je natolik úchvatné, že se také dostalo na seznam světového dědictví UNESCO. Městečko ohromí především renesanční architekturou a útulnými uličkami. Ne nadarmo se městečku přezdívá české Benátky. Největší dominantou je zámek z 13. století, který je směsicí gotiky, renesance a baroka.

Hrad Karlštejn

Místo, kam dlouhá léta nesměly ženy, bylo vybudováno v roce 1348 českým králem a římským císařem Karlem IV. Unikátní je především proto, že za jeho hradbami se skrývají české korunovační klenoty a jiné poklady české historie, včetně svatých relikvií a korunovačních klenotů z Římské říše.

Punkevní jeskyně

Jedním z nejvíce inspirujících podzemních jeskynních systému je Moravský kras a jeho Punkevní jeskyně. Návštěvníci si mohou užít jedinečný zážitek pozorováním unikátních stalagmitů a stalaktitů, včetně toho největšího s názvem Strážce o délce 4 metrů. Součástí je také známá propast Macocha, která je hluboká 138 metrů. Můžete si ji prohlédnout z výšky nebo v Punkevní jeskyni nastoupit na lodičky, které vás dovezou do jejího středu. Tento zážitek však doporučujeme objednat předem, je o něj velký zájem.

Kutná Hora

Kutná Hora Skyline, Bohemia, Czechia

Kutná Hora bývala dříve středověkým těžebním městem stříbra. Pro svůj historický význam a architektonické poklady se v roce 1995 město dostalo na seznam UNESCO. Skvostem je například gotická katedrála svaté Barbory. Kousek od města navíc najdeme kostnici, kde se nachází lustr vyrobený z lidských kostí.

Rešovské vodopády

Ano i naše země má své vodopády, které jsou součástí chráněné oblasti od roku 1966. Řadu malebných kaskád a peřejí najdeme v oblasti Nízkého Jeseníku. Bezpochyby se jedná o jedno z nejoblíbenějších turistických cílů v České republice. Skalnatý kaňon, kterým vodopády protékají, lze prozkoumat značenými stezkami podél potoka Huntava, které návštěvníky provedou krásným nerušeným lesem a kolem zříceniny opuštěného středověkého hradu.

Karlovy Vary

Jednoduše řečeno, Karlovy Vary jsou klenotem západních Čech. Krásné lázeňské město obklopené horami ohromuje především svou architekturou a živou kulturou. Jen procházka po kolonádě a uličkami lázeňského města je nezapomenutelný.

Hruboskalsko

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Místo také známé jako Český ráj v sobě ukrývá mimořádné skalní útvary se stovkami pískovcových věží. Některé z nich dosahují až 55 metrů, proto je také oblíbeným místem mnoha horolezců. Kdo ale tomuto sportu neholduje, může se pěší stezkou dostat až k rozhledně Hlavatice, na jejíž vrchol vede točité schodiště. Z rozhledny si pak můžete vychutnat ohromující výhled na celé okolí.

Zámek Konopiště

Na okraji Benešova se tyčí nádherný zámek Konopiště. Býval domovem arcivévody Františka Ferdinanda, následníka rakousko-uherského trůnu. Atentát na jeho osobu v roce 1914 rozpoutal první světovou válku. Díky prohlídkám zámku se můžete podívat do soukromých komnat vévody i na zámeckou zahradu, které je plná volně se pohybujících pávů.

Národní park Podyjí

Tento park je nejmenším u nás, v žádném případě mu ale nechybí krása ani rozmanitost. Najdeme ho na okraji rakouských hranic. Park je zalesněným údolím v jinak bezstromovém úseku jihozápadní Moravy, který protéká řeka Dyje. Jedním z nejlepších způsobu, jak si užít krásy parku je stezka mezi městy Znojmo a vinicí Šobes, jednou z nejstarších moravských vinařských oblastí.

Zdroj: Ct

Sdílet:
Loading...