Tajemství nesmrtelnosti – lidský nepolapitelný sen

5/5 - (2 votes)

Každý z nás má chvíle, kdy by chtěl zastavit čas, okamžiky, díky nimž se cítíme jako v nebi a jsme na sto procent šťastní. V takových chvílích by člověk rád žil navždy. Bohužel existují i ​​lidé, pro které se počítá každá sekunda, nemocní a staří lidé, kteří si nadevše cení každého nového dne, protože na vlastní kůži pocítili pomíjivost života. Po celá staletí se lidé pokoušejí pochopit tajemství nesmrtelnosti.

Plastické operace, krémy, kosmetické procedury, to vše je vlastně jen umělé maskování reality. Neúprosný čas, který všem stále chybí, se zdá nezastavitelný. Naštěstí však existují lidé, kteří skutečně pracují na odhalení tajemství nesmrtelnosti.

Tajemné medúzy

Než budeme hledat způsob, jak žít navždy, musíme si položit otázku, existuje vůbec takový fenomén? Odpovědí na tuto otázku je zvíře, a to medúzy. Toto zvíře má schopnost vrátit se do stádia, kdy bylo ještě plodem po dosažení pohlavní dospělosti, což ho činí nesmrtelným.

Stárnoucí a regenerující se medúzy jsou skutečnou hádankou pro vědce z celého světa a byly pečlivě prostudovány. Stručně řečeno, pokud se ve světě vyvinulo zvíře se schopností žít navždy, odpověď na naši otázku je jednoduchá – takto existuje nesmrtelnost a je přítomna v přírodě, ale platí to samé pro člověka?

Nesmrtelnost jako předmět výzkumu

Ruský miliardář Dmitrij Itskow plánuje, že se stane nesmrtelným již v roce 2045. Rus plánuje převést svůj mozek na android a připojit ho ke stroji, aby mohl normálně fungovat. Podle jeho názoru bude taková technologie k dispozici během jeho života. Projekt 2045, jak se jeho nápad nazývá, má podporu mnoha slavných vědců z celého světa.

Deník Daily Mail píše, že kontaktoval nejbohatší lidi na světě a nabídl jim nesmrtelnost výměnou za finanční podporu pro jeho projekt. Dokonce i samotný Dalajláma, který projekt také financuje, požehnal této myšlence. Dmitrij a jeho tým vědců si jsou docela jisti, že budou schopni propojit lidský mozek s humanoidním strojem, vyjde jejich plán? Čas ukáže, čeká nás přinejmenším zajímavý rok 2045.

Klonování orgánů

Na světě jsou také lidé, kteří věří, že jednodušší a realističtější plán je spojit lidský mozek s jiným tělem. Zastánci této teorie vkládají své naděje na věčný život do klonů. Tvrdí, že v budoucnu budeme klonovat lidi, aby používali své orgány později, a nakonec použijeme jejich těla k transplantaci našich mozků, abychom si zajistili věčný život.

S přihlédnutím k rychlosti, s jakou se naše technologie vyvíjí, můžeme předpokládat, že takové šílené nápady se brzy stanou skutečnými a člověk překoná časovou bariéru a bude moci existovat donekonečna.

Sdílet: