Tajemné černooké děti: skutečný fenomén nebo děsivá historka?

Legendy, příběhy a dohady lidí nikdy nebereme moc vážně, dokud nám je ale neřekne někdo, komu bezmezně věříme. U dětí s černýma očima to byl ostřílený americký novinář Brian Bethel. Když o nepřirozeném fenoménu hovořil, měl v očích obavy a na čele studený pot.

Děti s černýma očima jsou relativně novým fenoménem, svědectví o jejich existenci se však pomalu kupí. Lidé je popisují jako chlapce i dívky ve věku devět až 16 let. Jsou běžného vzrůstu a zdá se, že se chovají normálně. Na rozdíl od svých vrstevníků však disponují očima, které jako by nebyly z tohoto světa. Chybí jim zorničky, sítnice i bělmo, oční jamku vyplňuje jen jakási tmavá tekutina.

Objevují se v normálním či trochu zastaralém oblečení a údajně hovoří hlasem příliš dospělým vzhledem k jejich zdánlivému věku. Zpočátku se zdají ztracené a bezmocné a od člověka, kterého potkají, chtějí, aby je pustil k sobě do auta či domu. Svědci hovoří o nevysvětlitelném strachu, který cítili v blízkosti těchto dětí, a to ještě předtím, než zpozorovali jejich ďábelské oči. Z neznámého důvodu jim umožní vstup ať už do vozidla, nebo domácnosti, a následně se zděšením utíkají.

V roce 1996 se cosi podobného stalo již zmíněnému Brianovi Bethellovi. Jde o vůbec první zaznamenaný případ setkání s dětmi s černýma očima. V létě 1996 Bethel zrovna míří do firmy Camalott Communications v texaském městě Alibey, aby zaplatil účty za internet a telefon. Měl to po cestě, a přestože už byla tma, plánoval šek hodit do schránky firmy, kde ho měly ráno najít účetní. Nevěděl, že půjde o nejděsivější noc jeho života.

Zastavil na firemním parkovišti, vytáhl pero a v chabém světle pouličních lamp chtěl na palubovce podepsat šek. V tom mu na okno zaklepali dva chlapci ve věku kolem deseti let. Jeden měl mít olivovou pleť a kudrnaté černé vlasy, druhý byl bledý a ryšavý. Oblečené měli mikiny s kapucí.

Tmavší chlapec začal vyprávět příběh o tom, jak s kamarádem jeli na premiéru filmu Mortal Kombat v sousedním kině, ale zapomněli si doma peníze na lístek. Od Briana chtěli, aby je odvezl domů, aby si mohli peníze vzít a jít si prohlédnout film. Novináře během celého rozhovoru neopouštěl iracionální pocit strachu.

Chlapci se ho snažili přesvědčit slovy jako: “Nepotrvá to dlouho a nic vám nehrozí, jsme jen dvě děti a nemáme žádné zbraně.” Brian podvědomě sáhl po klice a chystal se otevřít dveře, když se v něm cosi zlomilo a nahlédl za závoj. Všiml si, že oba chlapci mají zcela černé oči.

Stáhl ruku, snažil se chovat normálně a zamumlal pár výmluv o tom, proč je nemůže odvézt. Zařadil rychlost a okamžitě odjel z parkoviště. Když se podíval do zpětného zrcátka, děti se vypařily.

Brian o svém zážitku řekl jen pár přátelům, jeho příběh se však rozšířil jako lesní požár. Jedni ho považují za výmysl, najde se však i pár takových, kteří mu věří. Do které skupiny se řadíte vy?  

Sdílet:
Loading...