Tajemná vesnička Ochate – místo paranormálních jevů

5/5 - (1 vote)

Na severu Španělska v oblasti Trevino se nacházela dnes již neexistující vesnička Ochate. Do poloviny 19. století to byla úplně obyčejná španělská vesnička, a nebýt jakési neznámé tajemné kletby, svět by dnes o ní nevěděl. Různé epidemie v minulosti si však vyžádaly svou daň, a dnes je to už jen místo duchů, a to doslova. O záhadné nevysvětlitelné jevy, zde podle svědků, není nouze.

Nevysvětlitelné epidemie

Historické záznamy o Ochate hovoří o tom, že poslední obyvatelé opustili tuto prokletou vesničku mezi lety 1920 až 1930. Začátek konce této vesničky začal v roce 1860, kdy Ochate zasáhla první vlna epidemie. Druhá vlna epidemie přišla v roce 1864 a třetí v roce 1870. Nikdy nebylo objasněno, o jaké epidemie se jednalo, ani co je způsobilo. Dnes se uvažuje o tom, že se tam mohl vyskytovat tyfus, cholera nebo pravé neštovice.

Nejzáhadnější však na těchto epidemiích bylo to, že se nevyskytovaly nikde jinde v okolí, a vždy zasáhly jen vesničku Ochate. Navíc epidemie tu byly v době, kdy se ve Španělsku ani ve světě nevyskytovaly v tak velkém rozsahu. Nikdo neví, co mohlo vyvolat tyto tři lokální epidemie, které vyhladily většinu obyvatel vesnice.

Od té doby se raději každý kolemjdoucí této nebezpečné vesničce vyhýbal, a její přeživší obyvatelé postupně Ochate opustili. Neustále se zde totiž vznášela nějaká nevysvětlitelná kletba, kterou nikdo nedokázal zrušit.

Místo paranormálních jevů

Dnes z vesničky Ochate zůstalo jen pár zpustlých domů a věž kostela San Miguel. Ruiny vesničky však nejsou tak opuštěné, jak se na první pohled zdá, žijí tady duchové, slyšet jsou zde nevysvětlitelné hlasy, zvuky a k nalezení je ve vesnici mnoho záhadných jevů. Ochate je už léta vyhledávaná lovci duchů, kteří už přinesli světu řadu svědectví.

Na Štědrý večer roku 1995 navštívil Ochate španělský odborník na paranormální jevy Iker Jimenez Elizar, který měl v ruinách vesničky neustálý pocit toho, že ho někdo sleduje. Později zažil silný tlak zádech, jako kdyby ho někdo tlačil. Toto záhadné tlačení ho zavedlo až k místu, kde objevil několik hrobů, které patřily starým obyvatelům Ochate.

I další lidé, kteří navštívili Ochate, popisovali nepochopitelné opakované dotyky, ale i útržky rozhovorů více hlasů, vycházejících z ruin domů. Poblíž ruin kostela další svědci zase slyšeli sborový zpěv, a všechny návštěvníky Ochate prý v ruinách „pronásleduje“ nevysvětlitelný tlukot cizího srdce.

Písemné záznamy z roku 1947 hovoří také o podivných světlech, které se v Ochate objevovaly. V roce 1981 se je podařilo poprvé vyfotografovat parapsychologem. Na fotce jsou vidět tajemná tělesa kulovitého tvaru, která se vznášejí nad vesničkou.

Fotografie byla samozřejmě skeptiky okamžitě zpochybněna, ale později byla spolu s filmem podrobena zkoumání vědeckými odborníky z univerzity v Bilbau. Výsledky analýzy jednoznačně potvrdily, že fotografie je pravá, a není nijak upravována.

Fotka se dokonce dostala až do amerického NASA, kde ji také zkoumali experti, kteří vyslovili stejný závěr jako vědci z Bilbaa, fotografie je opravdu pravá. Co však bylo na snímku zachyceno nevysvětlili ani experti z NASA.

Ochate je dnes považováno za jedno z nejzáhadnějších míst Španělska, a zatímco v minulosti se tomuto místu kolemjdoucí raději vyhýbali, dnes ruiny vesničky vyhledávají lovci duchů a paranormálních jevů z celého světa, kteří se zde každoročně setkávají.

Sdílet: