Slavný geolog tvrdí, že našel stopy gigantických vozidel starých 12 milionů let

4.7/5 - (3 votes)

Geolog Alexandr Koltypin, který působí v Národním vědeckém výzkumném centru v Moskvě, je přesvědčen, že objevil stopy vytvořené gigantickými vozidly. Háček je v tom, že stopy jsou staré několik miliónů let.

Zvláštní stopy zaryté v zemi jsou původem z Turecka. Konkrétně je lze najít ve Frygickém údolí a podle geologa je vytvořila starověká a nám neznámá, vysoce technologicky vyspělá civilizace.

Vyjeté koleje ve Frygickém údolí byly podrobeny důkladnému průzkumu a jednou z nabízených teorií je, že byly vytvořeny terénními vozidly, podobnými těm dnešním. Jejich stáří je ohromující, dosahuje 12 milionů let. Nabízí se tedy otázka, jaká terénní vozidla se proháněla tureckým údolím před 12 miliony lety?

Doktor Alexander Koltypin věří, že tyto záhadné stopy ve Frygickém údolí vytvořila inteligentní rasa před 12 až 14 miliony lety. Průzkum také odhalil, že vzdálenost mezi stopami je přibližně stejná jako u současných vozidel. Nesouhlasí akorát hloubka stop, ty vypovídají o tom, že vozidla byla mnohem těžší než moderní běžná doprava.

Kromě hlubokých rýh byly podél jejich vnitřních stěn nalezeny vodorovné zářezy. Tyto zářezy uvnitř stop mohl vytvořit nějaký určitý typ nápravy, což celému objevu dodává větší clonu záhady.

Doktor Koltypin si byl dobře vědom toho, že takové zjištění by bylo příliš kontroverzní a způsobilo by značný rozruch. Jak sám uvedl: „věřím, že vidíme známky civilizace, která existovala před klasickým stvořením tohoto světa. Možná, že tvorové této předcivilizace nebyli jako moderní lidé. Tyto starověké stopy mohou prokázat existenci starověkých civilizací, ale vědci je často ignorují.“

Ačkoli se objevilo mnoho odpůrců teorií Dr. Koltypina, ve skutečnosti není frygské údolí Turecka jediným místem, kde se tyto prastaré stezky nacházejí. Jiné oblasti, jako je maltské souostroví, mají cesty, které vedou podél útesů, a jiné, které vedou k oceánu. Tyto stopy na Maltě mají stejný počet kontroverzních teorií.

Sdílet: