Skryté jeskynní systémy a tunely po celém světě

Důkazy shromážděné z celého světa naznačují, že před mnoha staletími existovaly civilizace, které využívaly pokročilé technologie. Jak jinak si totiž vysvětlit neprozkoumaný podzemní svět, který tu po sobě zanechaly?

V létě roku 1998 dokázali průzkumníci jeskyní, pomocí vědeckého vybavení potvrdit, že v severním Walesu existuje podzemní propojený jeskynní systém dlouhý přibližně 24 km. Výzkumník Frank D. psal o výsledcích svých osobních vědeckých experimentů, které dokazují, že gigantické prázdné prostory existují v hloubce větší než 17 km.

Dále to byl Dr. Rond Anjard, který ve svém článku v „Pursuit Magazine“ v létě 1978 uvedl, že zná 44 podzemních měst pod povrchem Severní Ameriky. Informace údajně získal od indiánských kmenů. Jejich legendy a přesvědčení jsou totiž plné hlubokých znalostí o podzemních světech a jejich obyvatelích. Existují také záznamy o tom, že některé z indiánských kmenů se v důsledku invaze anglosaské civilizace přesunuly právě do podzemních komplexů.

Radarová technologie vyhledávání

Největší průlom v celé záležitosti přišel s nástupem radarové technologie. Ta odhalila složité podzemní systémy v různých částech světa. A to i na místech jako je Guatemala v Jižní Africe, kde podzemní tunely vedly až pod mayské pyramidy. To ale samozřejmě není vše.

Podzemní tunely a jeskynní komplexy napříč světem

Afghánistán

Mezi hinduisty existuje starodávná legenda, která vypráví o obrovské a krásné civilizaci ve Střední Asii. Několik podzemních měst se údajně vyskytuje na severu od Himalájí, pravděpodobně v Afghánistánu nebo pod pohořím Hindúkuš. V této podzemní Shangri-la žije rasa zlatých lidí, kteří jen zřídka komunikují se světem na povrchu. Čas od času cestují do naší země tunely, které se táhnou mnoha směry. Předpokládá se, že vchody do tunelů jsou skryty v několika starověkých městech Orientu. Vchody se údajně nacházejí v Elloře a jeskyních Ajanta v indických horách Chandore.

Brazílie

Jeden tunel v Brazílii se nachází poblíž Ponte Grosse ve státě Parana, uprostřed ovocných sadů. Další vchod v Brazílii se nachází poblíž Rinconu. Také ve státě Santa Catarina poblíž města Joinville je hora se vstupy do tunelů. Další vchody jsou ve státě Sao Paulo poblíž Concepiao. Síť tunelů v Brazílii většinou vede do podzemních měst.

Anglie

Někde v anglickém Staffordshire je osamělé pole, kde pracovníci objevili pod zemí velkou železnou desku se železným prstencem. Tento vchod vedl do starověkých tunelů. Pole je téměř ze všech stran obklopeno lesem. Incident popsal v knize A History of Staffordshire Dr. Plot na konci 17. století.

Egypt

Doktorka Earlyne Chaney v článku s názvem „Odyssey into Egypt“ hovoří o objevu, který učinila společně s kolegou Billem Coxem. Šlo o dva tunely, z nichž ani jeden nebyl prozkoumán. První z nich se nacházel v chrámu Edfu mezi Luxorem a Káhirou a druhý poblíž Džoserovy pyramidy v Káhiře. Egyptská vláda však uzavřela oba tunely kvůli obavám některých archeologů, kteří tvrdili, že tunely vedly příliš hluboko do Země. Někteří zase tvrdili, že tunely vedou do různých hrobek.

Pokud takové labyrinty existují, mohlo by to vysvětlit jeden příběh, kde se tvrdilo, že muži oblečení jako „staří Egypťané“ byli viděni hluboko v neprozkoumaných tunelech poblíž Káhiry. Místní obyvatelé tvrdí, že pod pouštními písky Egypta jsou obrovské jeskyně. To souvisí s legendami o podzemní společnosti známé jako „Phoenix Empire“.

Malajsie

V Malajsii se nachází největší „oficiálně uznaná“ jeskynní komora zvaná „Sarovak“ na ostrově Borneo. Říká se, že je 70 metrů široká a 298 metrů dlouhá a vysoká 82 metrů.

Kniha Dyzan, která byla přeložena ze starověkých malajských rukopisů, vypráví příběh intelektuálně sofistikovaných lidí ze starověké společnosti, která se narodila na Zemi, a která opustila život na povrchu „zbavuje nečistou lidskou rasu znalostí“.

Malta

Vchod na ostrově Malta se nachází poblíž malé vesnice „Casal Paula“. Tato vesnice byla postavena na náhorní plošině „Corradino“. V roce 1902 spadli pracovníci kopající studnu v Casal Paule do podzemní jeskyně, po předběžném prozkoumání se ukázalo, že je propojena s celým komplexem jeskyní a tunelů. Tento vchod je známý jako „Hypogeum Hal Saflienti“. (V latině je „Hypogeum“ podzemní stavba.) Tyto tunely byly uzavřeny, protože v jedné z jeskyní beze stopy zmizela výprava 30 studentů. Pátrací skupiny je nikdy nenašly, ani žádné stopy po pohřešovaných osobách.

Objevů tohoto typu je samozřejmě mnohem víc, a to v každém koutu světa. Nicméně když k takovému objevu dojde, je bagatelizováno nebo rychle a pečlivě skryto místními úřady.

Sdílet:
Loading...