Rybář našel 60 kovových magických kostek, které vzývají astronomického démona

Muž v anglickém Coventry šel s dětmi rybařit a namísto ryb vylovil 60 podivných kovových kostek, které obsahují podivné nápisy. Kosty okamžitě upoutaly rybářovu pozornost. Společně s dětmi je vylovil pomocí magnetu.

Kostky nejsou moc velké, vejdou se hravě mezi prst a palec, jak můžete vidět na následující fotografii. Stěny jsou rozděleny mřížkou s malými znaky, které byly kategorizovány jako sanskrt. Rybář byl nejprve toho názoru, že jde o nějaké trosky nebo pozůstatky čehosi. Ale jen do té doby, než si všimli podivných nápisů.

„Byli jsem rybařit, vzal jsem si s sebou i magnet a řekl jsem klukům, že možná najdeme i nějaký poklad. Zpočátku jsem naráželi na různé klíče a mince, které lidé hází do jezera z různých důvodů a pak jsme narazili na jednu z kostek. Zjistili jsme, že jich tam je mnohem víc, a tak jsem je vylovili všechny.“

Muž chtěl zjistit původ a účel kostek, a proto svůj nález zveřejnil na síti Facebook a Reddit. Na základě odpovědí, které dostal je rybář přesvědčen, že jde o objekty související s hinduistickým modlitebním rituálem.

Vzývání astronomického boha

Kostky jsou prakticky identické a údajně mohli sloužit během modlitebních rituálů. Obsahují totiž kouzelné formule, které se měly vyplnit modlitbou a následným vhozením do vody. Lidé tak mohli vyvolávat boha Rahu pro ochranu.

Rahu je jedním z devíti hlavních astronomických těl v indických textech. Na rozdíl od ostatních sedmi, je Rahu stínová entita, který způsobuje zatmění a je králem meteoritů. V jiném smyslu je Rahu chápán také jako mýtické stvoření, které spolkne Měsíc a Slunce.

Kromě vyobrazení jedné tváře, jsou všechny kostky identické. Obsahují číselné vzorce, které mají vyvolat patřičnou ochranu například proti zlodějům, mágům, jedům, izolaci, vězení, hadům apod. Rahu totiž dokáže ochránit právě před těmito elementy.

Záhada pokračuje

Ačkoliv se uživatelům sociální sítě podařilo rozklíčovat, jaké znaky se na kostkách vyskytují a k čemu pravděpodobně sloužily. Nikdo nebyl schopen určit v jakém období se kostky používaly, a hlavně jak se dostaly do řeky v anglickém Coventry.

Rybář se na místo, kde našel kostky, vrátil ještě několikrát. Doufal, že najde ještě něco, co by celou záležitost lépe osvětlilo. A měl štěstí! Našel stříbrnou minci, která byla umístěna vedle kostek. Celkem takto našel 60 objektů, o kterých se snaží zjistit co nejvíc.

Zdroj: CL

Sdílet:
Loading...