Reptiliánské uctívání: 7000 let staré figurky Al-Ubaid

4/5 - (2 votes)

Zdá se, že Mezopotamie, o které se říká, že byla kolébkou lidské civilizace, v určitém okamžiku starověké historie přivítala mezi svými zeměmi rasu plazích humanoidů.

V Mezopotámii byla objevena 7000 let stará soška. Vykazuje zajímavou podobnost s moderními reprezentacemi plazích humanoidů neboli reptiliánů. Většina těchto figurek byla nalezena v archeologickém nalezišti zvaném Al-Ubaid, které se nachází v jižním Iráku.

O civilizaci Ubaid je známo málo, ale její vliv lze vidět v mnoha aspektech sumerské kultury. Postupem času se z jeho malých městeček stala vzkvétající města a městečka. Podivné sošky byly objeveny v roce 1919, během prvních výkopů naleziště Al-Ubaid, a od té doby jsou záhadou pro vědeckou komunitu.

Jak můžete vidět postavy představují humanoidy s plazími vlastnostmi, zobrazující protáhlé hlavy, mandlové oči a ještěří nos/čumák. Sošky vyobrazují muže i ženy a některé mají na hlavách předmět připomínající helmu. Jiné sošky zase drží žezla, což je nepochybně symbol vládnoucí třídy. Mezi soškami dokonce byly i takové, které představovaly kojící ženu.

 Archeologové si nejsou jistí, jaký byl jejich význam, proč byly vytvořeny, a tak jejich role zůstává neznámá. Na jednom se však shodují. Figurky znázorňují běžné činnosti, nepředstavovaly rituální činnosti. Mohlo tedy jít o hračky malých dětí.

Zbývá říci, že sošky působí skvělým dojmem, a to jak svou podobností s moderními reprezentacemi mimozemšťanů, tak pro svou rozličnost.

Navíc symbol moci, které některé sošky zobrazují, ukazují a potvrzují přesvědčení, že v dávné minulosti mimozemský druh obýval naši planetu a navázal kontakt s různými lidskými skupinami. Po celém světě existuje mnoho pozůstatků, které to dokazují.

Sdílet: