Rakouský hrad plný duchů, čarodějnic a vlkodlaků.

5/5 - (2 votes)

Strašidelnější už ani nemůže být! Čarodějnice, duchové a vlkodlaci na jednom místě. Tolika záhadami najednou se může pochlubit snad jen rakouský hrad Moosham. Nachází se nedaleko Salzburgu a po setmění by se tam neodvážila ani živá duše.

Přes sto hlav

Moosham postavili v třináctém století, v roce 1208. Říkají mu hrad čarodějnic, tento název si vysloužil opravdu právem. Desítky lidí obviněných z čarodějnictví odsoudili, mučili a jménem svatého kříže popravili v prostorech hradu. Tento nesmyslný lov vyvrcholil v letech 1675 – 1689. Jen v průběhu těchto pár let sťali přes sto hlav.

Pokud by vás v přilehlém okolí hradu Moosham obvinili z čarodějnictví, čekal by vás proces horší než smrt. Od typicky strašných metod, bizarnějších než ve středověku, používali lovci čarodějnic žhavý kov, kterým značkovali viníky. Aby se ochránili před jejich magií, uťali jim ruce. Nešlo jen o mladé ženy, čarodějnice. Věk obětí se pohyboval od deseti do osmdesáti let, většinu z nich stihla smrt ve věku jednadvaceti let. Jejich duše hrad nikdy neopustily.

Podle legend duchové nadále bloudí v katakombách hradu. Zbloudilé duše někdy navštíví i nádvoří nebo se projdou po okolí. Místní obyvatelé mají před hradem Moosham respekt. Nakonec možná ne všichni odsouzení z čarodějnictví byli opravdu nevinní …

Nejsou to jen legendy. Lidé, kteří na hradě pracují či pracovali, tvrdí, že viděli duše mrtvých. Dokonce i v současném 21. století! Poltergeist, náhodné mrknutí postav či pocit přítomnosti čehosi nepříjemného. Návštěvníci cítí, jako by jim kdosi dýchal na krk, slyší rachot, kroky a rázně zavírání dveří. Někteří viděli nevysvětlitelná oblaka bílé mlhy.

V mučírně si návštěvníci stěžují, že se jich cosi dotklo na vlasech či na nohách, někteří mluvili o nevysvětlitelné přítomnosti jiných osob. V pokoji, kde přebýval hlavní člověk zodpovědný za mučení, prý na každého dolehne tíživá temná atmosféra.

Domov vlkodlaků

Aby nebylo málo, Moosham má kromě duchů a čarodějnic ještě jednu záhadu. Rakouský hrad má být i domovem vlkodlaka. V letech 1715 až 1717 se objevily problémy s dobytkem v okolí. Krávy nacházeli mrtvé, zmrzačené s vytrhaným masem. V úvahu přichází přemnožení vlků, ale skeptická teorie má jeden háček. Lidé, kteří se vydali na lov lesních chlupáčů, se nikdy nevrátili. Když se však v okolí hradu skupiny vlků nenašly, začali mít místní obyvatelé jisté podezření. Moosham je domovem vlkodlaka. Dodnes je slyšet podivné vytí na Měsíc, no možná jde pouze o obyčejné vlky.
Kdo ví …

Sdílet: