První britská astronautka tvrdí, že mimozemšťané existují a možná jsou mezi námi

Doktorka Helen Sharman se stala národní hrdinkou, když se ve věku 27 jako první Britka dostala do vesmíru. A to jen díky tomu, že zareagovala na nabídku, kterou zaslechla v rádiu cestou domů. Navíc tvrdí, že mimozemšťané existují a nepozorovaně žijí mezi námi.

Doktorka Helen Sharman měla 27 let a pracovala jako potravinářská chemička, když v květnu 1991 navštívila ruskou vesmírnou stanici Mir. Přišla tu poté, co si v rádiu cestou z práce domů vyslechla zajímavou nabídku práce, informuje Telegraph. Přihlásila se a štěstí jí přálo. Byla vybrána z 13 000 zájemců.

Téměř 30 let po tomto úspěchu Helen tvrdí, že mimozemšťané možná žijí přímo mezi námi. “Mimozemšťané existují, o tom není pochyb. Ve vesmíru jsou miliony hvězd, na kterých musí žít ty nejrůznější formy života. Jsou jako vy nebo já, složení z uhlíku a dusíku? Možná ne. Je možné, že jsou přesně tu právě teď, ale my je jednoduše nevidíme. “

Také se rozpovídala více o tom, jaké to bylo být jedinou ženou na hodinách vědy a jak nikdy nedovolila, aby ji její pohlaví definovalo. Někteří ji označují pouze za první Britku ve vesmíru, ale ve skutečnosti je celkově prvním člověkem ze Spojeného království, který se dostal do vesmíru. Myslí si, že někteří lidé na ni prostě zapomněli, od doby, kdy Tim Peake následoval její kroky v roce 2015. Vesmírná agentura Spojeného království označila Tima Peakea za prvního oficiálního britského astronauta.

Helen Sharmanová – první astronautka ze Spojeného království, která pracovala v roce 1991 na sovětské orbitální stanici Mir.

Helen je ráda, že se jí podařilo prolomit pravidlo, že obvykle muž letí jako první do vesmíru. Přes 13 000 lidí chtělo být prvním občanem Spojeného království ve vesmíru a přihlásilo se do účasti na Projektu Juno, soukromého britského vesmírného programu, který měl z části vylepšit vztahy mezi Londýnem a Moskvou. Inzerát zněl: “Hledáme astronauta. Zkušenosti nejsou nutností.”

Helen prošla přísným tréninkem spolu s třemi dalšími kandidáty, a nakonec si vybrali ji, aby se zúčastnila osmidenní mise. Řekla, že nikdy nezapomene na to, jak se dívala z vesmíru na Zemi poprvé. “To je to nejkrásnější na světě,” tvrdí.

Zdroj: telegraph.co.uk

Sdílet:
Loading...