Prokletý zábavní park Shawnee je scénou děsivých příběhů

Zábavní park Shawnee je opuštěný od roku 1966. Na tom by ani nebylo nic tak hrozného, jenže se nachází na bývalém indiánském pohřebišti a stal se místem smrtelných nehod.

Otevřen byl v roce 1926 v západní Vitginii, a po sérii několika úmrtí dětí byl zavřen. Od té doby se šíří o parku paranormální historky zahrnující strašidelné hlasy, stíny, poltergeisty, stejně jako záchvaty paniky. Aby toho nebylo málo za dob koloniální éry, byl na tomto místě posvátný domorodý hřbitov.

Příběh parku začíná už v roce 1775, kdy se na jeho pozemcích usadila rodina Clayů. Místní indiánský kmen považoval tyto pozemky za posvátné, a tak vyzvala rodinu k odchodu. Mitchell Clay, hlava rodiny, tuto výzvu odmítne a na místě setrvá i nadále spolu se svou rodinou. V srpnu roku 1783 ale dojde k tragédii. Zatímco je Mitchell na lovu, jeho rodinu napadnou indiáni, a to dost brutálním stylem. Poté co byli ubodáni, vzali si indiáni jejich skalpy jako trofej.

Po návratu z lovu Clay shromažďuje další osadníky a rozhodne se vyvraždit celý indiánský kmen. Boj se odehrál na posvátných pozemcích a od té dobyly se staly prokletými. Nikdo už tam v budoucnu nic nepostavil. Tedy alespoň do roku 1926, kdy se Conley T. Snidow rozhodl postavit na těchto pozemcích zábavní park.

Park zahrnoval houpačky, ruské kolo umělé rybníky s loďkami a mnoho dalšího. Později se těšil takové prosperitě, že se rozrostl o další atrakce jako autodrom a horskou dráhu. Vše prolomila tragédie v polovině padesátých let.

První incident, ke kterému došlo, představoval velké neštěstí. Malá dívenka se houpala na houpačce, když ji srazil náklaďák, kterému selhaly brzdy. Další hrozná událost se odehrála v roce 1966, kdy zmizel jedenáctiletý chlapec a jeho tělo bylo později objeveno na dně rybníka. Poté došlo ještě k dalším čtyřem událostem, po kterých byl park v roce 1966 definitivně uzavřen.

Několik atrakcí zůstalo v parku. Dnes si je už podmanila příroda. Lidé občas park navštěvují a tvrdí, že se tam cítí nepříjemně, slyší hlasy a děsivé zvuky. Někteří údajně pociťovali záchvaty paniky a úzkosti. Kromě toho byly hlášeny i pozorování poltergeista, přízraky chlapců, a dokonce byl viděn i duch dívky v zakrvácených růžových šatech.

Sdílet:
Loading...