Prokletí plukovníka Bucka: označila si jeho hrob čarodějnice?

Městečko Bucksport v americkém státě Maine představuje malebné místo plné historie a různých legend. Jedním z nejznámějších lokací, které každoročně lákají návštěvníky, je i hřbitov Bucksport Cemetery, na kterém se nachází jedna netypická atrakce. Podle legendy se na náhrobním kameni plukovníka Bucka prý zjevuje znamení čarodějnice, která ho před smrtí proklela.

Plukovník Jonathan Buck byl významnou postavou v dějinách Americké války za nezávislost (1775-1783). Později založil osadu Bucsktown, ze které se nakonec stalo město Bucksport. K jeho životu se však váže i legenda o kletbě, která se poprvé objevuje v novinách The Cambridge City Tribune v roce 1899. Tam autor článku JO Whittamore píše: Podle příběhu měl plukovník Buck milenku jménem Ida Black. S tou byl údajně nějakou dobu šťastný, dokud si jednoho dne nenašel jinou, mladší milenku. Ke konci 18. století byly již Maine a okolní státy plné masové hysterie ohledně čarodějnic, což plukovník rychle využil a obžaloval svou první milenku z čarodějnictví, prý aby se jí jednoduše zbavil. Jelikož ho lidé považovali za autoritu, jeho tvrzení nebrali na lehkou váhu. Ida Black tak byla obviněna a odsouzena k upálení.

Když plukovník nakonec roku 1795 zemřel a byl pohřben, chvíli na to se prý na náhrobním kameni objevil krvavý otisk ženské nohy. Během mnoha let se místní pak snažili tuto skvrnu odstranit, ale ta se i tak potom objevila znovu. Říká se dokonce, že náhrobek byl již vícekrát vyměněn za nový, ale znamení čarodějnice se na něm objevuje znovu a znovu. Hlášení místních také uvádějí, že na výročí plukovníkovy smrti je znak podstatně výraznější. Někteří se domnívají, že jde jen o místní legendu. Podle oficiálních záznamů totiž prý žádná Ida Black v Bucksport nikdy nežila a příběh měl na svědomí zmíněný JO Whittamore. Faktem však je, že skvrna připomínající nohu se na hrobě plukovníka Bucka vskutku nachází dodnes.

Sdílet:
Loading...