Prokletí obrazu Plačícího chlapce

“Plačící chlapec” byl jedním ze série obrazů umělce Giovanniho Bragolina, dokončených v padesátých letech minulého století. Série zobrazovala malé děti s očima plných slz. Pro mnohé je představa plačícího dítěte na stěně absurdní, natož aby za takové dílo zaplatili. Jenže obrazy byly populární a chtěné po celém světě.

Jen ve Velké Británii bylo prodaných více než 50 000 kopií. Reprezentované děti byly často chudé a velmi krásné. Obraz jednoho chlapce je zvláště srdcervoucí, jeho oči jsou smutným odrazem jeho duše. Věřte ale, že jeho výraz by byl posledním důvodem proč byste si doma tento obraz nepověsili.

V roce 1985 nejvlivnější bulvární noviny ve Velké Británii vytiskly příběh, který měl způsobit paniku a ukončit popularitu práce Bragolina. “The Sun” jak se noviny jmenovaly, publikoval článek nazvaný “Žhavé prokletí plačícího chlapce”. Příběh popisoval strašný zážitek May a Rona Hallových, jejichž dům byl zničen požárem. Příčinou byla pánev, která se přehřála a vzplála. Oheň se rychle rozšířil po celém přízemí a zničil vše co mu přišlo do cesty. Vše až na jednu věc. Obraz Plačícího chlapce zůstal nedotčen a neporušen na stěně obýváku. Manželský pár byl přesvědčen, že za požár může obraz. Vedl je k tomu fakt, že na stěně bylo více fotografií a děl, všechny byly zničeny, jen nevinně vypadající chlapec zůstal bez porušení a známek požáru.

Příběh by jistě zmizel v prachu archivů zvláštních a nepravdivých příběhů, jenže ozvali se další. Hasič, který byl u požáru prohlásil, že navštívil nejméně patnáct domácích požárů, kde bylo všechno zničeno. Jediná věc, která zůstala v každém domě bez poškození, byl obraz “Plačícího chlapce”. Zanedlouho se po cele Británii shromáždili příběhy těch, kteří měli obraz doma a jejich domy padly popelem. Noviny The Sun se plnily příběhy s následujícími titulky:

  • Dáma v Surrey přišla o dům 6 měsíců po koupi malby.
  • Dvě sestry si koupily kopii obrazu a jejich domy padly popelem. Jedna ze sester údajně viděla, jak se obraz houpe dopředu a dozadu.
  • Znepokojená dáma na ostrově Wight se pokusila spálit svůj obraz, neúspěšně. I ji postihlo prokletí obrazu.
  • Džentlmen v Nottinghamu ztratil svůj domov a jeho rodina byla zraněna.
  • V Norfolku byla zničena Pizzerie včetně historických fotografii na stěně s výjimkou jednoho obrazu.

 

Když “The Sun” po všech těch případech, vydalo článek o hasičích, kteří i navzdory svému racionálnímu uvažování, vyhazují kopie obrazů ze svých domovů, byla pověst obrazu Plačícího chlapce zničena navždy. V následujícím videu můžete vidět pokus o zničení obrazu.