Proč na tomto hřbitově omdlévají lidé strachy?

Hřbitov Greyfriars Kirkyard, který se nachází ve skotském městě Edinburgh je neobyčejně strašidelný. Paranormální aktivita za jeho branami je tak zuřivá a násilná, že lidé z tohoto místa častokrát vyplašeně utíkají se škrábanci či kousnutím. Šťastlivci utečou ještě předtím…

Historie hřbitovu Greyfriars Kirkyard se datuje až do roku 1560. Přestože je toto místo údajně domovem několika duchů, největší pozornost si získává jeden konkrétní, o němž se říká, že je středem vší násilné aktivity. George “Bluidy” Mckenzie, muž, o jehož duchovi je řeč, byl za života nanejvýš hanebným člověkem.

Skotský právník byl během 17. století přímo zodpovědný za smrt více než 18 000 oponentů krále Charlese II. Ve skutečnosti bylo mnoho z nich uvězněno přímo v části Greyfriars Kirkyard. Zvrácený Mckenzie, který miloval mučení svých nepřátel, ty nechával vyhladovět a popravit stětím hlavy, které byly nabodávány na hroty brány prokletého hřbitova. Osud však dostihl i tohoto muže, a nakonec byl pohřben v obrovské hrobce zmíněného hřbitovu, která byla přímo propojena s místností, kde byli mučeni jeho nepřátelé. Tento fakt se mu zřejmě nelíbil, protože mu jeho zloba a zvrácenost zůstaly i po smrti.

Bezdomovec, který vypustil zlého ducha

Během dlouhých let se hromadily příběhy o zuřivé paranormální aktivitě na hřbitově Greyfriars Kirkyard. Jeden z nejznámějších se však stal v roce 1999. Bezdomovec, který se snažil ukrýt před nepříznivým skotským počasím, se vloupal do Hrobky Georga Mckenzieho, aby se v ní ukryl a přenocoval v jeho rakvi (zvláštní nápad). Skončilo to nejhůř, jak jen mohlo. Rakev, které se nikdo nedotkl několik stovek let, se při manipulaci bezdomovcem doslova rozpadla. Ten z místa utekl v panice a vykřikoval, že nechtěně osvobodil ducha. Pravděpodobně měl pravdu.

Během několika posledních let během prohlídky hřbitovu omdlelo přes 170 lidí a bylo zdokumentovaných přes 500 útoků. Mnozí návštěvníci odcházejí z hřbitovu s popáleninami, krvácejícími nosy, a dokonce i zlomenými kostmi. Během jednoho ze spiritistických spojení s duchy se údajně ohlásil duch Mckenzieho s tvrzením, že je zodpovědný za smrt místního média.

Hřbitov je otevřen pro různé prohlídky a jiné návštěvy. K dispozici jsou průvodci, kteří nové návštěvníky vždy upozorňují na to, že mnozí z hřbitova odcházejí s krvácením či modřinami a že se mají připravit na možnost velmi nepříjemného zážitku. Zdá se, že zvrácený Mckenzie se vyžívá v mučení lidí i po své smrti.

Sdílet:
Loading...