Příběh německého hradu, který je majetkem jediného rodu už více než 850 let

Nad německou řekou Elzbach mezi městy Koblenz a Trevír se na skále tyčí hrad Eltz, který je mnohými považován za nejkrásnější hrad Německa. Stavěl se několik staletí a je kombinací hned několika architektonických stylů. Nejobdivuhodnější je ale fakt, že celých 850 let patří jedinému rodu. Díky tomu je hrad v perfektním stavu a uchvátí každého návštěvníka už na první pohled.

Hrad Eltz, mezi Čechy známý také jako Jílec se tyčí na sedmdesátimetrové skále nad řekou Elzbach. Po celých 850 let byl ve vlastnictví šlechtické rodiny Eltzů a jejich přímých potomků. Nejen díky tomu, ale také díky své polohy se hrad stal prakticky nedobytným. Podle historických pramenů nebyl za svou historii nikdy pořádně poškozen. Hrad se tak řadí mezi evropské rarity.

Pokud patříte mezi obdivovatele architektury, pak se máte na co těšit. Jelikož se hrad budoval v průběhu několika staletí, pravidelně se zde střídá románský sloh, gotika, renesance i špetka baroka. Architektura však není jediným lákadlem pro návštěvníky. Těšit se můžete na obrovskou klenotnici ve sklepení, výstavu zbraní i starobylého nábytku.

Hrad Eltz můžete navštívit od dubna do listopadu, každý den mezi půl desátou dopoledne a půl šestou večer. Cena vstupného se pohybuje kolem 9 eur pro dospělé a 6 eur pro děti. Hrad je velmi populární proto počítejte s plným parkovištěm.

Sdílet:
Loading...