Příběh Myrtle Corbinové, čtyřnohé ženy

Myrthle Corbinová byla ke konci 19. století známá především jako čtyřnohá žena. Už na první pohled byly patrné čtyři nohy, které vyčuhovaly zpoza její sukně. Ne Myrthle se nenarodila jako zrůda ale jako oběť anatomické deformace zvané Dipygus. To znamená, že dívce se vytvořily dvě navzájem oddělené pánve, každá s jedním párem nohou. Nešlo, jen o čtyři nohy a dvě pánve. Od pasu dolů bylo duplikováno vše. Doslova vše, včetně orgánů.

Dívka s neuvěřitelně vzácnou nemocí, se narodila v Lincoln County, v Severní Karolíně roku 1868. Většinu svého dětství strávila v kraji Blount. Myrtle se ve skutečnosti měla narodit spolu se svým jednovaječným dvojčetem. Místo toho se narodila Myrtle s pozůstatky svého dvojčete. Drobné tělo jejího dvojčete bylo od pasu dolů plně vyvinuto, až na pár deformací. Nohy byly malé a na každé byly jen tři prsty. Myrtle byla schopná ovládat údy své sestry, ale nemohla je využít při chůzi. Je to v podstatě paradox, protože ze čtyř nohou, dokázala dívka plně ovládat a používat jen jednu.

Poprvé se Myrtle Corbinová rozhodla vystavit světu ve třinácti letech. Prostřednictvím propagační brožury (Biografie Myrtle Corbinové, 1881) ve které je popisována jako „jemná povaha rovná letnímu Slunci a neustále šťastná jako je den dlouhý.“

Dívka si byla vědoma své deformace a hodlala ji využít. Rozhodně se nestranila veřejnosti, ba naopak. Ze své deformace učinila přednost. Vystupovala tehdy v cirkusech jako P.T. Barnum, nebo Ringling Bros. Oblíbenou „atrakcí“ byla i na proslulém Coney Islandu. Její popularita byla spojena s její odvahou se vystavovat. Myrtle se oblékala extravagantně, a zvláště upozorňovala na své nohy, prostřednictvím výrazných bot a podkolenek. Její styl z ní dělal doslova surrealistickou bytost. Myrtle byla tak populární, že dokázala vydělat až 450 dolarů týdně, což v té době byla opravdu hezká částka.

Roku 1886 se Myrtle vdala za doktora Clintona Bicknelliho. Návrh k sňatku přišel krátce po svatbě její mladší sestry, která si vzala o rok dřív doktorova bratra. James si vzal Myrtle z čisté lásky, a ne pro peníze, jak někteří tvrdili. Dokazoval to i fakt, že po sňatku trval James na tom, aby Myrtle opustila svět showbyznysu. Stalo se tak v době, kdy se objevili další aspekty její deformace. Zdá se, že její dvojče mělo skvěle vyvinuté i pohlavní orgány. Myrtle měla dvě funkční vagíny.

Myrtle se svým manželem a dcerou

Na začátku devadesátých let se James a Myrtle přestěhovali se svou rodinou z Blount County do Johnson County. Manželský pár žil šťastným životem a v průběhu času spolu měli osm dětí z nichž bohužel čtyři umřeli už v dětství.  Svědčí o tom záznamy sčítání lidu z roku 1910, kde je patrné, že Myrtle byla matkou osmi dětí, ale naživu jsou pouze čtyři.

Říkalo se, že tři děti se narodily z jedné sady orgánu a dvě ze sady druhé. Ať je to pravda nebo ne, údajně je to lékařky možné. Z knihy „Anomálie a kuriozity medicíny“ od George M Gouldeho a Waltera L. Pylea bylo zjištěno, že obě vagíny menstruovaly, to naznačuje plnou sexuální funkčnost.

Ekonomická situace rodiny nebyla známa, ale musela se časem rapidně zhoršit. Čtyřnohá dívka se vrátila do branže ve věku 41 let. Lidé jako Myrtle nevychází ze stínu jen tak ale za potřebou peněz. Rodina bezpochyby předpokládala, že tento nový průběh událostí bude dočasný. Jenže z roku 1910 se stal rok 1915. V průběhu těchto let se Myrtle vystavovala v Dreamland Circus Sideshow, Coney Island, Riverview Park. Tímto neustálým kolečkem, dokázala čtyřnohá dívka vydělat peníze. Podlé záznamů přestala nadobro vystupovat roku 1915.

V roce 1928 se u Myrtle vyskytla na pravé noze, škaredá kožní infekce. Jelikož infekce neustupovala, musela navštívit v Cleburne odborného doktora. Ten jí diagnostikoval Erysipele, streptokokovou infekci kůže. V dnešní době by se na takovou nemoc nasadili jednoduchá antibiotika a problém by byl rázem pryč. Bohužel Myrtle žila v jiné době. Šestého května, méně než týden po diagnostice, Josephin Myrtle Corbin – Bicknell zemřela.