Příběh chlapce, který zmizel v 10 letech a o 58 let později se vrátil ve stejné podobě

Cestování v čase bývá většinou předmětem konspiračních teorií. Avšak existují lidé, kteří jsou skálopevně přesvědčeni, že tento jev zažili nebo byli alespoň jeho svědky. Jedním z proslulých příběhů týkajících se cestování v čase, je ten o chlapci jménem Thomas Johnson.

Příběh Thomase Johnsona začíná v roce 1912, kdy mu bylo pouhých deset let. Thomas nebyl ničím výjimečný, prostě obyčejný hoch, který žil se svými rodiči na farmě v New Yorku. Jednoho dne si Thomas se svými kamarády hráli u uměle vytvořeného jezírka na jejich farmě, a to i přes zákaz svého otce.

Podle svědků celé události se v jezeře vytvořil vír, který děti s úžasem pozorovaly ze břehu jezírka. Malý Thomas ve zvědavosti přistoupil blíž k jezírku, když ho vír pohltil. Některé zdroje dokonce uvádějí, že Thomasův otec věděl, že je jezírko zdrojem paranormálních jevů a že se zde objevuje druh intedimenzionálního portálu. Tento portál údajně pravidelně pohlcoval různé předměty i zvířata, která se pohybovala v bezprostřední blízkosti. Z těchto důvodů si nepřál, aby si zde děti hrály.

Poté co byly děti svědkem Thomasova zmizení okamžitě běžely za jeho otcem, aby mu vše řekly. Thomasův otec běžel rychle k jezeru, ale bylo pozdě. Po chlapci se slehla zem a voda byla klidná, jako kdyby vůbec k ničemu nedošlo. Otec uvědomil příslušné orgány, i přes pátrání a prohledávání jezírka se Thomas nenašel. Netrvalo dlouho a pátrání po malém chlapci skončilo bez výsledku.

Thomasův otec se nepřestával obviňovat z toho co se stalo. Nikdy se z chlapcova zmizení úplně nevzpamatoval. To ještě nevěděl, co bude následovat s odstupem let. V červenci 1970, téměř 60 let po tragické události, šel Thomasův otec k jezírku, ostatně skoro jako každý den. Muži už bylo 91 let a na toto místo chodil vzpomínat a litovat toho, že nebyl důslednější.

K jeho velkému překvapení se na hladině jezírka vytvořil vír. Než stačil muž vzpamatovat, stál před ním Thomas nyní jako patnáctiletý. Byl silně dezorientován a svého otce logicky nepoznal. Pro něj uplynulo 5 let ale pro jeho otce 58 let. Chlapec byl na první pohled vyděšený, ale po pár větách se starcem si uvědomil, že před ním stojí jeho otec.

Když se úřady dozvěděly o znovuobjevení chlapce, odebraly mu otisky prstů. Domnívaly se totiž, že jde o podvodníka. K velkému překvapení všech, se otisky objeveného chlapce shodovaly s Thomasovými, který se ztratil před 58 lety.

Mnoho informací k tomuto příběhu není. V podstatě ani nemůžeme říct, zda se zakládá na pravdě. Avšak v zahraničí jde o velmi populární příběh týkající se cestování v čase a je vyprávěn jako obdoba městské legendy. Neexistují však žádné průkazné materiály, které by tento příběh potvrdily.

Sdílet:
Loading...