Příběh bezhlavého ducha z Flaherty

Flaherty nedaleko města La Porte v americké Indianě se v letech 1904 – 1905 stalo místem neobvyklých pozorování ducha, který se zjevoval v okolí stanice na železniční trati Lake Erie. Bezhlavý přízrak se zjevoval po západu slunce u nádrže s vodou, držel jakousi nádobu na jídlo a mával rukama jako kdyby chtěl dát signál přijíždějícím vlakům. Před zmizením pak duch vydával děsivé výkřiky.

Obyvatelé Flaherty přes den žili běžným životem, ale večer už byli ostražitější, zvláště pak když se blížili k vlakové stanici. Mnozí se tomuto místu po setmění vyhýbali, protože šance, že se setkají s bezhlavým přízrakem, byla více než vysoká. Říkalo se, že na trati straší duch známého Columbuse Colea, který tam kdysi přišel o hlavu při nehodě, když ve vlaku vybuchl kotel (jiná verze říká, že ho přejel vlak).

Jeho přízrak se začal zjevovat krátce po nehodě a ukazoval se příležitostně. Většinou se však zjevoval na nástupišti a s nádobou na jídlo, mávaje rukama, jako by chtěl upozornit na přijíždějící vlak. Potom zmizel a vydával přitom děsivé výkřiky, jako by trpěl silnými bolestmi.

Historky se rychle šířily do okolí, a tak se jednoho dne rozhodla jistá skupina mladých mužů spolu s místním zpravodajem problém prozkoumat na vlastní riziko. První večer si sedli k depu a až do svítání se spolu bavili, ale neudálo se nic zvláštního. Vrátili se tedy domů zklamáni, ale nevzdali se hned. Následujícího večera se na trať vydali znovu. Přišli se stanici s neutrálním postojem, bez jakéhokoliv očekávání.

Najednou jeden z chlapců zvedl ruku a řekl: “Ticho!” Všichni se podívali směrem, kde ukazoval a spatřili ducha, přesně toho, o kterém slyšeli od ostatních – bez hlavy a s nádobou na jídlo. Nebyl to žádný klam, všichni zřetelně viděli obrys Columbuse Colea, tak jak ho znali ještě během života. Mávající přízrak sledovali asi 5 minut, až se nakonec najednou vrhli na místo, kde duch stál. Nenašli však nic.

Místní obyvatelé už nepovažovali historky o pozorování přízraku jako pouhé báchorky. Lidé uvažovali, že duch je na trati uvězněn a třeba mu mohou nějak pomoci. Všeobecná mínění hovořila o tom, že Cole chtěl ještě během života cosi důležité udělat, ale díky smrtelné nehodě to už nestihl. Jelikož se na případ později zapomnělo, osud nešťastného ducha zůstává navždy neznámý.

Sdílet:
Loading...