Příběh Betty a Barneyho Hillových, prvních lidí unesených mimozemskými bytostmi

3.7/5 - (3 votes)

Betty a Barney Hillovi byli vůbec prvními, kteří tvrdili, že je unesli mimozemské bytosti. Jejich tvrzení je podloženo silným příběhem. Když se jednoho prosincového dne roku 1963, objevili manželé Hiilovi na prahu psychiatrické ordinace Dr. Benjamina Simona, nikdo by nečekal, jaký problém budou chtít řešit. Doktor si sám nejprve myslel, že přišli řešit manželské problémy.

Nicméně se Dr. Simon mýlil a dospěl k závěru, že „paralyzující úzkost“, kterou trpěli oba manželé Hillovi (u paní Hillové se projevovala jako opakující se noční můry) byla zakořeněna v situaci trvající několik hodin, na kterou si manželský pár nemohl vzpomenout. Oba měli ale pocit, že se něco stalo, jen si nemohli vzpomenout. Proto souhlasili s hypnózou, aby se ztracené vzpomínky obnovili. Neměli zdaleka tušení, jaký řetězec událostí nastartují.

Událost, na kterou si nemohou manželé vzpomenout se odehrála v září, dva roky před návštěvou psychiatra, tedy v roce 1961. Barney a Betty Hillovi se zrovna vraceli domů z dovolené v Kanadě, projížděli zrovna oblastí Bílých hor. Pár vyčerpal veškerou hotovost, a proto na své cestě do New Hampshire nikde nezastavovali. Jeli dnem a nocí a jen měsíc osvětloval jejich cestu. Betty si všimla na noční obloze obzvláště jasné hvězdy, možná planety. Její překvapení vzrostlo, když se objevil druhý stejný objekt.

Betty svého manžela na nic neupozornila, ale brzy zpozorovala, že jasný předmět se zřejmě zvětšuje a snad i pronásleduje auto. Načež upozornila manžela, že je pronásleduje podivný objekt, ten ale prohlásil, že jde jen družici nebo letadlo, které vybočilo ze svého kurzu. Ale jeho názor se změnil, když si uvědomil, jak je podivný objekt blízko, a přitom nevydává žádný zvuk.

Manželé Hillovi pociťovali čím dál větší strach, zvláště když bylo jasné, že je objekt sleduje a bylo zřejmé, že rozhodně nejde o letadlo ani nic podobného. Jak manžele prohlásili „byl to palačinkovitý disk obklopen zářícími, brilantními, bílými světly, který se vznášel přímo před námi. Začali jsme pociťovat mravenčení po celém těle a ospalost.“ Když se manželé probudili, Barney stále řídil auto na stejné silnici, jako by se nic nestalo.

Betty měla docela rychle jasno, byla přesvědčená, že jde o UFO, její sestra jí totiž před rokem vyprávěla, jak viděla podivný předmět na obloze a tvrdila, že šlo s jistotou o UFO. Barney byl ale více skeptický, jen do okamžiku hypnózy. Ta odhalila, že Hillovi byli uneseni „kreaturami“ se šikmýma očima na palubu UFO letounu, za účelem experimentů. Sam psychiatr celému příběhu nevěřil. Pár ale brzy našel novináře, kteří po jejich příběhu doslova prahli. Netrvalo to dlouho a oba byli slavní.

Příběh Barneyho a Betty Hillových je považován za vůbec první svého druhu, který kdy byl zaznamenán. Všechny následné příběhy o únosech mimozemšťany z velké části jen zrcadlí tento příběh. Když se navíc jejich příběh dostal do televize, jako by se roztrhl pytel s únosy mimozemšťany. A samozřejmě všichni popisovali stejné stavy, mravenčení a ospalost.

Skeptici jako byl sám doktor Simon si myslí, že Betty toužila tak moc věřit v UFO až následná síla podněcování vedla k falešným vzpomínkám vyvolané hypnózou. Jejich příběh byl sabotován ze všech stran. Před jejich cestou se údajně vysílal dokument o mimozemských bytostech, které odpovídali popisu manželů. Poté se objevili další zprávy o tom, že pravděpodobně manželé při své cestě upadli do mikrospánku a světla, která viděla paní Hillová byly ve skutečnosti Jupiter a Saturn, jejichž pozice by také odpovídala popisům manželů.

Bez ohledu na logiku skeptiků, existovalo a existují lid, kteří věří příběhu Hillových, který připravil velice úrodnou půdu pro zrození nových mýtů, které kolují celým světem.

Zdroj: qz.comallthatsinteresting.com

Sdílet: