Přežil Hitler válku a utekl do Argentiny?

Přežil Hitler válku a potom se pokojně dožil vysokého věku a zemřel v Argentině? Odpověď na tuto otázku nebyla nikdy objasněna a spíše zůstala konspirační teorií. Mnoho odborníků se pokouší odhalit pravdu o smrti Adolfa Hitlera – skutečně se zabil v podzemním bunkru nebo ne? Záležitost se stává ještě komplikovanější, pokud vezmeme v úvahu soubory FBI odtajněné v roce 2014.

Podle oficiálních údajů se brutální diktátor v rozpacích z porážky v dubnu 1945 střelil do hlavy v berlínském bunkru a jeho manželka Eva Braun si vzala kyanidovou pilulku. Jejich těla byla poté rychle spálena a pohřbena v mělkém hrobě. Hitlerova smrt byla oznámena německou nacistickou propagandou 1. května 1945.

Druhého května „osvobodila“ Rudá armáda Berlín a krátce nato sovětská státní média oznámila, že našli Hitlerovo tělo. Nikdo netvrdil, že byl svědkem toho, že Hitler a Braunová spáchali sebevraždu, ale několik německých důstojníků uvedlo, že v bunkru našli dvě těla, z nichž jedno vypadalo jako Adolf Hitler. Jejich těla byla poté rychle spálena a pohřbena v mělkém hrobě, než dorazili Rusové.

Podle oficiální historie, aby byly umlčeny zvěsti, že Adolf Hitler nezemřel v dubnu 1945, byla v Moskvě v roce 2000 vystavena „Hitlerova lebka“. V roce 2009 Nick Bellantoni, archeolog a specialista na kosti v Connecticutu, provedl studii, která ukázala, že tato lebka s dírou po kulce patřila ženě ve věku od 20 do 40 let. Protože lebka Evy Braunové by neměla díru po kulce, pravděpodobně také nepatřila Hitlerově manželce.

Hitler v exilu

Historik Abel Basti také tvrdí, že Hitler přežil, jak je podrobně uvedeno v novém vydání jeho knihy Hitler v exilu, vydané v Argentině. Autor tvrdí, že s USA bylo dohodnuto, že Hitler uprchne a že by se neměl dostat do rukou Sovětského svazu. Stejná situace se týkala i mnoha vědců, vojenských představitelů a špiónů, kteří se později zúčastnili boje proti sovětskému režimu.

Basti věří, že Hitler dosáhl bezpečí tunelem pod říšským kancléřstvím spojeným s letištěm Tempelhof, kde na transport diktátora do Španělska čekal vrtulník. Cestoval nejprve na Kanárské ostrovy a poté cestoval ponorkou do Argentiny, kde žil deset let, než se usadil v Paraguay pod ochranou diktátora Alfreda Stroessnera.

Dům, kde Hitler strávil poslední roky svého života, je velkolepým sídlem podobným Hitlerově nechvalně známé alpské rezidenci v Berghofu. Nachází se u jezera Nahuel Huapi v argentinské Patagonii, v odlehlém horském ráji plném nacistických uprchlických domovů.

Plány rezidence s názvem „Residencia Inalco“ jsou podobné architektuře Hitlerova útočiště v Alpách, s ložnicemi spojenými s koupelnami a šatnami a čajovnou umístěnou vedle malé farmy. Stejně jako Berghof bylo i Inalcovo dům vidět pouze z jezera – les za nimi omezoval výhled ze země.

Basti dále vysvětluje, že za organizaci jeho pohřbu byly zodpovědné bohaté rodiny, které Hitlerovi v průběhu let pomáhaly. Hitler byl pohřben v podzemním bunkru, který je nyní elegantním hotelem ve městě Asunción. V roce 1973 byl vchod do bunkru uzavřen a s Hitlerem se přišlo rozloučit 40 lidí. Mezi nimi byl i Fernando Nogueira de Araujo, který poté poskytl novinám rozhovor o obřadu.

Hon na Hitlera

Basti není sám, kdo věří v teorii Hitlerova přežití a útěku. Aktivista CIA s 21 letými zkušenostmi, Bob Baer a jeden z nejelitnějších amerických zpravodajských důstojníků popsal něco podobného v televizním seriálu „Hon na Hitlera“, který byl poprvé vysílán na kanálu History Channel v roce 2015.

Baer a jeho tým poté tvrdili, že objevili důkazy o tom, že Hitler uprchl, a podpořili svou práci 700 stránkami dokumentů FBI odtajněných v roce 2014 ze 14. srpna 1945 (spis FBI 65-53615. P.1. I P.2) .).

Mezi těmito dokumenty je také následující zpráva:

Jedná se o zprávu z první ruky, od osoby jménem Guydano, který byl vyslán na setkání s Hitlerem a jeho společníky na cestách (celkem padesát lidí), jakmile vystoupili z ponorek v Argentině, dva a půl týdne po pádu Berlína.

Guydano vysvětlil, že případ byl organizován šesti nejvyššími představiteli v Argentině a byl připraven odhalit jejich jména, jakmile byl Hitler chycen. Byl přesvědčen, že je jen otázkou času, než bude Hitler zatčen, a obával se, že bude obviněn z účasti na spiknutí.

Zde je další zpráva ze dne 14. července 1945 o nacistických ponorkách plujících do Argentiny:

Spis 65-53615 o Adolfu Hitlerovi začala FBI vydávat vědcům na základě zákona o svobodě informací ze dne 26. dubna 1976, i když v redigované podobě. Oficiální zdroje jasně naznačují: žádný důkaz, že Hitler zemřel v Berlíně.

Jeden vyšetřovatel poznamenal, že američtí vojenští představitelé v Německu nenalezli Hitlerovo tělo ani neměli žádný důvěryhodný zdroj, že by Hitler byl mrtvý. Podezření zmíněného Bellantonyho z fyzikálního vyšetření byla potvrzena, když byla podpořena molekulárně genetickou analýzou.

Lebka, kterou Rusové po desetiletí prezentovali jako důkaz Hitlerovy sebevraždy, patřila neznámé ženě.

Studie francouzských vědců z roku 2018 údajně na fragmentech stejné lebky ukázala, že zachovaný fragment je „zcela srovnatelný“ s rentgenovými snímky Hitlerovy lebky, které byly pořízeny rok před jeho smrtí. Skutečně spáchal Hitler sebevraždu, nebo přežil a uprchl do Argentiny?

Zdroj: HF

Sdílet:
Loading...