Pontianak,zákeřný, krvelačný přízrak lovící muže.

4/5 - (1 vote)

Slyšeli jste už někdy jméno Pontianak? Ptáte se, co se za tímto názvem skrývá? Pontianak je přízrak, popisován jako žena s dlouhými černými vlasy a s bledou pokožkou. Na sobě má dlouhé bílé šaty, které při zjeveních ve tmě vytvářejí hrůzostrašný dojem. V některých případech se zmiňuje i její upírská a krvelačná povaha. Pontianak je ve skutečnosti duchem žen, které zahynuly během těhotenství.

Legenda

Jak už jsme zmínili, Pontianak (také známá pod jménem Kuntilanak, Matianak) je podle mnohých legend zvrácený přízrak ženy, která zemřela během těhotenství, nikoliv však při samotném porodu, takový scénář už představuje jinou přízračnou bytost. Tyto přízraky loví především muže, kterým se nejprve zjevují jako neodolatelné a nádherné ženy. Kromě mužů však loví také další těhotné ženy.

Pontianak vraždí své oběti tím, že je pitvá zaživa svýma rukama s obrovskými a ostrými nehty či drápy. Pokud je její obětí muž, což také převážně je, jako první se zbavuje pohlavních orgánů, které jim odtrhne od těla, dokud je muž ještě živý.

Podle legendy existuje několik způsobů, jak určit, že je Pontianak nablízku. Pokud se nocí ozývá silné vytí psů, říká se, že se tam nachází tento bledý přízrak. Pokud se však přiblíží opravdu blízko, psi začnou kňučet.

Pláč uprostřed noci

Další způsob, jak zjistit, že se Pontianak nachází v blízkosti, je její samotné volání, které však zní jako pláč malého miminka … zvláštností, o níž hovoří legenda je však to, že pokud pláč zní z daleka, Pontianak se ve skutečnosti nachází blízko. A zase naopak, pokud pláč zní velmi blízko, přízrak se nachází daleko. Představa takové situace je velmi znepokojivá. Představte si, že uslyšíte dětský pláč. První, co uděláte, je to, že se ho rozhodnete vyhledat. I když zní pláč velmi blízko, čím více se k němu přibližujete, tím více se zvuk vzdaluje, a proto přidáváte na tempu. Rovnou do náruče krvelačné Pontianak.

Pokud se člověk ocitne jako její cíl, jediný způsob, jak zastavit její hněv je strčit hřebík do díry na jejím krku. Tato metoda ji podle legendy změní na přitažlivou ženu a poddá se jeho slovu.

Pokud člověk navštěvuje regiony, kde se údajně zjevuje tento nemilosrdný přízrak, doporučuje se nenechávat oblečení venku a nevěšet ho na šňůru, aby se vysušilo. Pach, který zůstává na oblečení ji prý dokáže velmi snadno přilákat.

Pontianak je také jméno města v Indonésii, které je známé i pod názvem Equator City, protože se nachází blízko rovníku (Equator). Své původní jméno město získalo poté, co jeden z jeho zakladatelů porazil přízrak Pontianak, který terorizoval oblast.

Ve světě existuje mnoho legend, ale za některými se může nacházet i kousek pravdy. Co si myslíte o přízraku Pontianak?

Sdílet: