Pokud chcete být svědkem skutečných paranormálních jevů, pak navštivte tato místa

Ať už věříte ve výskyt paranormálních jevů nebo ne, existují místa, kde se můžete přesvědčit na vlastní kůži. Jsou to opuštěné budovy, zámky, hrady a někdy i celá města nebo vesničky. Většinou se k nim vážou příběhy s děsivými událostmi, které paranormálním jevům předcházely, a které mohou být v některých případech přitažené za vlasy. Zážitky jsou ale skutečné a na těchto místech o ně nebude nouze.

Mary King’s Close, Edinburgh

Mary King’s Close je jednou z mnoha ulic Edinburghu, která má za sebou otřesnou historii. V dobách, kdy v Edinburghu vládl mor, patřila tato ulice k těm, kde se stahovala sebranka a kde vlastně celá epidemie moru započala. Jelikož ale město začalo vzkvétat a choroby se projevovaly zejména v jedné části Edinburghu, rozhodl se královský dvůr zazdít tyto uličky spolu s mrtvými a nakaženými. Dnes je možné navštívit zpřístupněné části podzemí s průvodci. Návštěvníci tvrdí, že v těchto místech lze sledovat duchy i jiné paranormální jevy.

Věznice Eastern State, Philadelphia

Tato věznice patřila v historii k těm nejhorším. Vězni zde byli mučeni těmi nejhoršími praktikami a smrt zde znamenala vysvobození. Temná historie i krutost je zde slyšet na každém rohu. Věznice sice byla uzavřena již dávno, dnes je ale možné se do věznice podívat v rámci prohlídek, které jsou zaměřeny právě na paranormální jevy.

Pokoj šílené ženy, Yorkshire, Velká Británie

Charlotte Brontëova byla duševně nemocnou ženou, kterou její manžel zavřel v podkroví jejich domu na 10 let. Po její smrti se její duše usadila v podkroví. Návštěvníci, kteří pokoj navštívili tvrdí, že přítomnost šílené ženy je v pokoji cítit dodnes.

Sanatorium West Mountain, Pensylvánie

Sanatorium West Mountain bývalo v historii místem, kde se léčili pacienti s tuberkulózou. Budovu obklopuje hrůzná a bolestivá minulost. Dnes vám proběhne mráz po zádech jen při pohledu na chátrající a opuštěnou budovu. Uvnitř se nachází ještě pár původních lůžek pacientů, což podtrhuje celou atmosféru.

Pařížské katakomby

Pod ulicemi Paříže se rozprostírá ještě jeden svět. Svět mrtvých. V 17. století, když byly veškeré masové hroby přeplněné, nařídila správa města uzavřít hřbitovy a přemístit mrtvé jinam. K tomu využili prázdné doly a lomy. Mezi lety 1787 a 1814 tak byly kosti přeneseny hluboko do dolů. Vchod k těmto prostorům byl postaven těsně za starou městskou bránou, vhodně pojmenovanou Barrière d’Enfer, což volně přeloženo znamená „brány pekla“. Nejprve byly kostry hromaděny v lomech náhodným způsobem, později ale vše dostalo svůj řád a dnes můžete spatřit kostry uložené do úhledných formací.

Zdroj: ranker.com

Sdílet:
Loading...