Podzemní svět – tajemství vojenských základen skrytých hluboko v podzemí

Rate this post

Na celém světě existuje minimálně 1400 podzemních základen. Kolem dvou set z nich najdeme v USA, přičemž každoročně Američané vybudují nejméně dvě nové základny. Ve většině případů jsou umístěny nejméně 6 kilometrů pod zemí. Každá taková základna přijde Američany na 17 až 26 miliard dolarů. Tyto finance se získávají se zabavených peněz z obchodu s drogami nebo bílým masem. Každá taková základna zaměstná od 10 000 do 18 000 zaměstnanců.

K vytvoření takové základny je zapotřebí opravdu těžká technika a nejen to. Používají se jaderné vrtáky i neutronové bomby. Vrtáky proráží skály rychlostí 60 mph, doslova skálu taví a vytvářejí hladký skleněný povrch kolem okrajů tunelu.

Když je vybudovaná základna musí se stanovit, k čemu bude sloužit. I v tom mají Američané docela jasno. Své základny používají pro počítačová centra, genetické experimentální laboratoře, systémy ovládání mysli a MK Ultra, výcviková zařízení. Také se v nich skladují tajné zbraně a pokročilá letecká zařízení. Někteří spekulují také o tom, že si Američané staví celá podzemní města, která postupně vybavují jídlem, vodou a lékařským materiálem.

O financování těchto projektů se stará tzv. Černý rozpočet. Seč se o něm nemluví, shromažďuje 25% amerického HDP, na projekty podzemních základen je čerpáno 90% tohoto rozpočtu. Už jen fakt, že jsou základny financovány z Černého rozpočtu, vyvolává mnohé teorie o jejich využití. Nehledě na jejich strategické umístění. Většinou se nacházejí poblíž železnic, letišť a lodních přístavů.

Je možné, že Amerika skutečně buduje podzemní města kvůli nejisté budoucnosti? Nebo se v těchto prostorech odehrávají jen přísně tajné výzkumy? A jsou vůbec legální?

zdroj: gi

Sdílet: