Podívejte se do této bizarní opuštěné pevnosti, která je na prodej

5/5 - (1 vote)

Opuštěná pevnost u velšského pobřeží Pembrokshire se brzy promění na centrum dobrodružných aktivit. Brzy pevnost koupí obchodník Phill Hedley, který má s objektem nevídané plány. Nejprve ale začneme původem a historií této zajímavé zatím opuštěné stavby.

Stack Rock, jak se pevnost nazývá, byla postavena v letech 1850 až 1852. V dobách největší slávy v pevnosti sídlilo 150 vojáků. Později padla budova pod ochranu památkářů, přestala být využívána a pomalu si celou pevnost podmaňuje příroda.

Od roku 1929 byla pevnost nabízena k odkupu hned několikrát, poslední taková příležitost se naskytla v roce 2018. A v současné době to vypadá, že opuštěná budova bude opět uvedena do provozu. Projekt, který by měl pevnosti vdechnout nový život, stojí opravdu za to.

Stack Rock se chystá odkoupit Phil Hedley, který momentálně řeší otázku financování. Jak sám v jednom rozhovoru uvedl: „Kolem pobřeží jsem často chodíval se svými psy, když jsem kolem Vánoc uviděl na Facebooku nabídku na odprodej, neváhal jsem. Cena byla podobná jako cena dvojdomku v Milfordu. Okamžitě jsem začal přemýšlet nad tím, jak projekt, který se mi právě rodil v hlavě, budu financovat.“

V prvních krocích se Hedley obracel na korporátní a soukromé investory. Nicméně ti chtěli investovat jen pod podmínkou toho, že se z pevnosti stane luxusní resort. Hedley měl ale jiné představy, kterých se za žádnou cenu nechtěl vzdát.

Záměrem pana Hedleyho je zachránit Stack Rock než navždy zmizí a vytvořit v něm centrum aktivit, které by se mohlo mezi místními těšit velké oblibě. Vzhledem k historické povaze budovy se tedy nabídlo řešení financování pomocí grantu, a tak pan Hedley založil neziskový podnik s cílem provozovat jej jako komunitní projekt.  

V budoucnu by se tak pevnost měla přeměnit na skvělou základnu pro provozování potápění, plachtění a dalších outdoorových aktivit.

Sdílet: