Pisadeira – bytost, která vás přijde navštívit během spánkové paralýzy

3.3/5 - (3 votes)

Pokud jste se právě nacpali těžkým jídlem a chystáte se zalehnout do teplé postele s plným a sytým břichem, dávejte si pozor na nevítané hosty, kteří vás nepozorovaně sledují. Pokud se rozhodnete spát, nepokládejte se na záda, i když vás vaše plné břicho pravděpodobně přinutí udělat opak. Pokud vezmete tato upozornění na lehkou váhu, můžete se v noci probudit a zůstat paralyzován bytostí, která vás chce v tomto stavu vyděsit či dokonce zabít. Její jméno je Pisadeira. Bytost, která se přišla nakrmit vaším strachem.

Nespěte s plným žaludkem, navštíví vás pisadeira

Všichni jste už určitě slyšeli o staré známé spánkové paralýze. I když je již spánková paralýza spolu s jejím příčinami a průběhem víceméně pochopena, v jistých částech Brazílie mají na věc své vlastní a poměrně podivné vysvětlení. Podle něj lze v spánkové paralýze dokonce zahynout.

Pisadeira je většinou popisována jako velmi hubená, kostnatá žena s krátkýma nohama a rozcuchanými dlouhými vlasy. Má velký, zahnutý a špičatý nos a široké červené oči. Její prsty jsou údajně dlouhé a tenké s obrovskými žlutými nehty či drápy. Pisadeira má ostré zuby a vnitřek jejích úst je prý zbarven zeleně.

Popis Pisadeirina vzezření je sám o sobě děsivý, avšak její hrůzostrašný chichot a smích je tím, díky čemuž tato bytost vyčnívá z davu obyčejných strašidel. I když ji někteří popisují jako tichou, mnozí, pravděpodobně ti, kteří její noční strašení přežili, tvrdí, že pokud si vás vybere, můžete slyšet její volání, pronikavý a hrůzu nahánějící smích.

Oběťmi jsou většinou ti, kteří si dopřáli pořádně těžké jídlo a cítí se ospalí. Pisadeira, která je pozoruje ze střechy a podkroví, si toho všimne a ví, že tato osoba bude mít v noci velmi hluboký spánek. A hlavně bude spát břichem vzhůru.

Pisadeira vstoupí do místnosti, vyleze na postel a posadí se na hruď své oběti. Následně tlačí nebo dupe po hrudi a po břiše, čímž způsobí přerušení dýchání a pomalé dušení. Pisadeira by vás mohla jednoduše udusit svým silným sevřením, avšak ve skutečnosti vás chce tato zlověstná bytost probudit.

Když nakonec otevřete oči, jste od strachu paralyzován a nemůžete se pohnout. Vy (jen vy) můžete vidět a slyšet, co se v místnosti ve skutečnosti děje, ale jste úplně bezmocný a nemůžete udělat opravdu nic. Můžete se snažit pohnout rukama, nohama, rty, avšak tělo vás neposlechne. Váš narůstající strach a bezmoc Pisadeiru jen posílí.

Následovat mohou dva scénáře. Buď bude toto pomalé a hrůzostrašné mučení pokračovat, dokud naposledy nevydechnete a nestanete se další obětí nevysvětlitelné smrti, nebo vás Pisadeira opustí. V takovém případě se vaše tělo brzy probere a na celý horor vám zůstanou jen velmi nepěkné vzpomínky.

Za předpokladu, že jste jí útok přežili, můžete cítit úlevu, ale štěstí ve skutečnosti není na vaší straně. Pisadeira se v budoucnu vrátí a pokusí se vás ještě více vystrašit.

Sdílet: